III Amatorski Konkurs Filmowy „Polskie produkty to nasza chluba – pokaż co ugotować z nich się uda”

Polskie produkty to nasza chluba – zobacz 4 nagrodzone filmy!

Agencja Informacyjna: Młodzi kucharze zaprezentowali swoje dania w Amatorskim Konkursie Filmowym „Polskie produkty to nasza chluba – pokaż, co ugotować z nich się uda”, prezentujący wielki talent i innowacyjność.

Polskie produkty to nasza chluba – pokaż, co ugotować z nich się uda
„Polskie produkty to nasza chluba – pokaż, co ugotować z nich się uda” – laureatki I nagrody w konkursie filmowym Dominika Bazyluk i Zofia Mucha.


Polskie produkty to nasza chluba: filmowe świętowanie

Polska kuchnia i produkty rolne od dawna stanowią podstawę naszej narodowej tożsamości. Z dumą podkreślamy, jak bogactwo lokalnych składników inspiruje młode pokolenia do tworzenia innowacyjnych i smakowitych dań. Nie ma lepszego sposobu na celebrację tej dumy niż poprzez kreatywne wyzwania, takie jak Amatorski Konkurs Filmowy „Polskie produkty to nasza chluba – pokaż, co ugotować z nich się uda”, organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie (KOWR).

Innowacyjność na talerzu

Konkurs organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie, stanowi nie tylko platformę dla młodzieży uczącej się w kierunku gastronomicznym, ale również okazję do prezentacji lokalnych produktów w nowym świetle. Dwuosobowe zespoły z szkół ponadpodstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego podjęły wyzwanie, prezentując swoje umiejętności kulinarne oraz filmowe.

Talenty zza kulis

Jury konkursu „Polskie produkty to nasza chluba – pokaż, co ugotować z nich się uda”, składające się z uznanych szefów kuchni i twórców filmowych, miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród dwudziestu zgłoszonych filmów. Wymagania oceny obejmowały zarówno kreatywność receptur, jak i umiejętności prezentacji potraw w formie filmowej, podkreślając znaczenie bezpieczeństwa, higieny, estetyki, a także walorów artystycznych.

Zwycięzcy, którzy zainspirowali

Pierwsze miejsce zajęli Dominika Bazyluk i Zofia Mucha, prezentujący danie „Pokuczaj i szmurkul w towarzystwie puree z topinamburu, mchu warmińskiego i ciemnego sosu na bazie podpiwka warmińskiego”. To jedynie przykład, jak młodzi ludzie potrafią zaskoczyć swoją kreatywnością, wykorzystując polskie produkty w niebanalny sposób.

Oprócz gratulacji dla zwycięzców, należy podziękować wszystkim uczestnikom za ich pasję i zaangażowanie. Specjalne podziękowania skierowane są również do nauczycieli, którzy wspierali swoich uczniów w tym kreatywnym przedsięwzięciu.

Zofia Mucha – laureatka I nagrody w konkursie filmowy KOWR OT Olsztyn.

Zobacz nagrodzone filmy:

I miejsce

Dominika Bazyluk i Zofia Mucha za film z przygotowania potrawy „Pokuczaj i szmurkul w towarzystwie puree z topinamburu, mchu warmińskiego i ciemnego sosu na bazie podpiwka warmińskiego” – uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim pod opieką Pani Sylwii Kocoń

II miejsce

Maria Solińska i Hubert Hyzopski za film z przygotowania potrawy „Kakor z sosem pieczarkowym i marynowanymi warzywami, mazurska maślanka cytrynowa” – uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku pod opieką Pań Agnieszki Szmel-Pietruszewskiej i Anny Korzeń

III miejsce

Wanessa Skorobogata i Leszek Dzik za film z przygotowania potrawy „Farszynki z sosem grzybowym” – uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie pod opieką Pań Anny Nowickiej i Doroty Buczyńskiej

IV miejsce – Nagroda Specjalna

Ewa Pietrzak i Maciej Joński za film z przygotowania potrawy „KARMUSZKA – zupa gulaszowa z Warmii i Mazur” – uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nidzicy działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Nidzicy pod opieką Pani Małgorzaty Chmielewskiej

Polskie produkty w roli głównej

Ten konkurs filmowy to doskonały przykład, jak polskie produkty mogą stać się inspiracją dla nowych pokoleń, promując kreatywność, innowacyjność i ducha współzawodnictwa. Wspierając tego typu inicjatywy, przyczyniamy się do rozwoju lokalnej kultury kulinarnej i podkreślamy znaczenie polskiej chluby narodowej.

A może konkurs na piosenkę?

Konkurs filmowy „Polskie produkty to nasza chluba – pokaż, co ugotować z nich się uda” nie tylko podkreśla wartość lokalnych składników i tradycyjnych receptur, ale także inspiruje młode talenty do eksplorowania nowych możliwości w kuchni. Jest to świadectwo tego, jak ważne jest przekazywanie wiedzy i pasji do gotowania kolejnym pokoleniom, zachęcając jednocześnie do doceniania bogactwa, jakie oferują polskie produkty.

Konkurs to nie jedyna propozycja KOWR łącząca kreatywność, media i promocję zdrowej żywności. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłosił właśnie drugą edycję konkursu na piosenkę „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”. Więcej o tym przedsięwzięciu i wszystkie ważne szczegóły dla chętnych by wziąć udział znajdziecie tutaj.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji o tematyce kulturalnej, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI Lokalnie /AIN/ 4.03.2024.