Muzyczne Wyzwanie Chrumasa 2024

Muzyczne Wyzwanie Chrumasa 2024 czeka na Ciebie!

Agencja Informacyjna: Rozpoczyna się nowa, druga edycja konkursu Muzyczne Wyzwanie Chrumasa 2024 dla młodych artystów. Do kiedy kierować zgłoszenia i jak przygotować się do udziału w konkursie?

Muzyczne Wyzwanie Chrumasa – edycja 2024 już rusza.

II Konkurs Muzyczne Wyzwanie Chrumasa

Konkurs Muzyczne Wyzwanie Chrumasa jest to jeden z projektów, promujących „Program dla szkół”. Uczniowie, którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu, mogą zaprezentować w plebiscycie swój talent wokalny, instrumentalny i literacki, a także razem z Chrumasem promować zdrowe nawyki żywieniowe, wśród dzieci w całej Polsce.

Autorzy sześciu najlepszych piosenek będą mieli możliwość współpracy z profesjonalnymi twórcami, tym z trenerem wokalnym i producentem muzycznym, w trakcie nagrań w studiu telewizyjnym, a zwycięzca – wyłonionego w drodze głosowania online – zostanie ogłoszony 12 czerwca 2024 r. podczas premiery w  Warszawie. Przewidziane jest także wyróżnienie za najlepszy tekst utworu.

Wyzwanie Chrumasa 2024 – już niedługo

Aby zgłosić się do uczestnictwa w II Konkursie Muzyczne Wyzwanie Chrumasa, należy przesłać autorski utwór, promujący zdrowe nawyki żywieniowe, spożywanie owoców, warzyw oraz produktów mlecznych do 1 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.wyzwaniechrumasa.org. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który jest organizatorem II Konkursu Muzyczne Wyzwanie Chrumasa serdecznie zaprasza do udziału i czeka na zgłoszenia!

Zwycięzcami I konkursu Muzyczne Wyzwania Chrumasa zostali: Igor Główka, Franciszek Czajko, Fryderyk Gorczyca i Leon Szczuciński z klasy 3. Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie z utworem „Rap jarskich nawyków”.

“Program dla szkół” – główny cel

III Kongres ESG “Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa” – relacja z debaty z udziałem wiceministra rolnictwa

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez realizowane działania edukacyjne w ramach Programu.

„Program dla szkół”, którego głównym celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci – to projekt Unii Europejskiej koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W jego ramach uczniowie klas I–V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I–II ogólnokształcących szkół baletowych otrzymują bezpłatnie owoce, warzywa oraz mleko i produkty mleczne. Asortyment produktów jest szeroki: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki, marchewki, rzodkiewki, papryka słodka, kalarepa, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym, które realizują szkoły. W II semestrze roku szkolnego 2023/2024 w „Programie dla szkół” uczestniczy ok. 90 proc. uprawnionych uczniów: w komponencie owocowo-warzywnym – ok. 1.700.000 dzieci uczęszczających do 11.700 placówek edukacyjnych, a w komponencie mlecznym – ok. 1.700.000 dzieci z 11.800 placówek. Realizacja programu jest możliwa dzięki ponad 80 dostawcom produktów mlecznych, owoców i warzyw.Więcej informacji o Programie dla szkół: www.programdlaszkol.org

FAQs dla Muzyczne Wyzwane Chrumasa 2024

Jakie są wymagania dotyczące utworu zgłaszanego do Muzycznego Wyzwania Chrumasa?

Utwór powinien być własną kompozycją słowno-muzyczną w dowolnym gatunku muzycznym, zawierać dwie zwrotki i dwa razy zaśpiewany refren. Musi promować zdrowe nawyki żywieniowe, zawierać nazwę „Program dla szkół” oraz hasło „Szkolna przerwa śniadaniowa, mleczna, z warzyw, owocowa”, a także przynajmniej po jednej nazwie owocu, warzywa i produktu mlecznego z podanej listy lub innych, pod warunkiem że są one z Polski.

Jaki czas trwania powinien mieć zgłaszany utwór?

Utwór powinien trwać od 1 minuty 45 sekund do 2 minut.

W jakim formacie należy wysłać utwór?

Utwór należy przygotować do wysłania w formie filmu, w formacie mp4 lub mov.

Jak zgłosić udział w plebiscycie?

Aby zgłosić udział, należy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy razem z rodzicem, opiekunem lub nauczycielem, podając w nim niezbędne informacje. Formularz znajduje się stronie: https://www.wyzwaniechrumasa.org/formularz/

Jakie jest termin zgłoszenia w konkursie Muzyczne Wyzwanie Chrumasa 2024?

Czas na przesłanie zgłoszeń mija 1 kwietnia 2024 r.

Jakie są etapy Muzycznego Wyzwania Chrumasa?

Są trzy etapy: I etap, w którym jury wybierze 12 najlepszych utworów, II etap, w którym w głosowaniu internetowym zostanie wybranych 6 finałowych utworów, i Finał, podczas którego ogłoszony zostanie laureat plebiscytu.

Czy w tej edycji Muzycznego Wyzwania Chrumasa są przewidziane jakieś nowe wyróżnienia?

Tak, w tej edycji po raz pierwszy zostanie przyznane wyróżnienie specjalne za najlepszy tekst.

Czy mogę użyć gotowej melodii do mojego utworu?

Nie, utwór musi być własną kompozycją słowno-muzyczną.

Czy zgłoszenie wymaga opłaty?

Nie, udział w konkursie nie wymaga opłat.

Jak jury oceni zgłoszone utwory?

Jury oceni utwory na podstawie oryginalności, zgodności z tematyką promowania zdrowych nawyków żywieniowych, kreatywności w użyciu wymaganych elementów oraz ogólnego wrażenia artystycznego.

Muzyczne Wyzwanie Chrumasa 2024 – komentarz redakcyjny

– Zdecydowanie warto organizować konkursy takie jak Muzyczne Wyzwanie Chrumasa, ponieważ przynoszą one szereg korzyści zarówno dla uczestników, jak i dla społeczności – uważa Estera Szymanowska, dziennikarka Agencji Informacyjnej. – Konkursy dają młodym ludziom platformę do prezentowania swoich umiejętności muzycznych i twórczych. Uczestnictwo w takich wydarzeniach może odkryć i rozwinąć ukryte talenty, a także zwiększyć pewność siebie uczestników.

Muzyczne Wyzwanie Chrumasa łączy muzykę z ważnym przesłaniem dotyczącym zdrowego żywienia. Uczestnicy uczą się, jak ważne są zdrowe nawyki żywieniowe, jednocześnie wyrażając się artystycznie. To kreatywny sposób na edukację, który może być bardziej przemawiający do młodszej publiczności niż tradycyjne metody nauczania. Konkurs zachęca dzieci i młodzież do refleksji nad własnymi nawykami żywieniowymi i promuje zdrowy styl życia w zabawny i angażujący sposób. Poprzez twórcze zadania uczestnicy mogą lepiej zrozumieć wartość dobrego odżywiania.

Konkursy takie jak Muzyczne Wyzwanie Chrumasa sprzyjają budowaniu poczucia wspólnoty wśród uczestników, ich rodzin, szkół, a także szerszej społeczności. Wydarzenia te mogą łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach i wartościach, tworząc trwałe więzi i wspomnienia. Udział w programie stanowi doskonałą okazję dla szkół do zaangażowania się w promowanie zdrowego stylu życia. Może to również przyczynić się do wzmocnienia relacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami, jak również podkreślać rolę edukacji w kształtowaniu nawyków żywieniowych – uważa Estera Szymanowska.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji o kulturze, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI, Kultura /DEC/ 27.02.2024, akt. 28.02.2024