Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości wesprze rozwój

 

Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości jest unikalnym narzędziem wsparcia procesów cyfryzacji. Jest to nowe rozwiązanie stworzone na potrzeby polskich przedsiębiorstw, przez Platformę Przemysłu Przyszłości, aby pomóc przedsiębiorcom przeprowadzić ich biznes przez poszczególne etapy transformacji cyfrowej. To jednak dopiero początek – bezpłatne usługi pozwolą na rozwijanie kompetencji przyszłości i włączenie się w tworzenie cyfrowej społeczności profesjonalistów. Narzędzie zostało uruchomione 22 grudnia 2021 r. i jest już dostępne bezpłatnie dla wszystkich przedsiębiorców.

 

Transformacja cyfrowa jako wyzwanie

 

Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości to narzędzie wsparcia transformacji cyfrowej i zielonej, które będą efektem pracy i zbierania doświadczenia rynkowego przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Jego powstanie jest efektem organicznej pracy PPP w obszarze wzmacniania transformacji przemysłu w Polsce. Dzięki narzędziom i usługom Platformy Cyfrowej Przemysłu Przyszłości, użytkownicy uzyskają dostęp do wsparcia ekspertów i praktyków w procesie transformacji. Jednym z celów przedsięwzięcia jest pokazanie menadżerom szans wynikających ze zmian czy zwiększenia potencjału w rywalizacji z zagranicznymi przedsiębiorstwami. Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości ma za zadanie ułatwić także procesy, związane z wprowadzaniem gospodarki obiegu zamkniętego czy nowych modeli biznesowych.

 

Kluczową kwestią dla rozpoczęcia procesu transformacji jest pozyskanie na ten cel odpowiednich zasobów finansowych. Dlatego ten etap jest najważniejszy – przedsiębiorca, który funkcjonuje na rynku, musi najpierw pozyskać sprawdzoną informację, odnośnie finansowania, która pasuje do jego pomysłu biznesowego, a dopiero po zabezpieczeniu odpowiedniego budżetu, możliwe jest przystąpienie do realizacji założonych działań. Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości to miejsce, gdzie użytkownicy mogą odnaleźć informacje o źródłach finansowania oraz instrumentach finansowych, odpowiednich dla wybranego przez nich procesu transformacji.

 

Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr

 

Celem działania nowo zaprezentowanego narzędzia jest dostarczenie korzyści użytkownikom na każdym etapie ich rozwoju w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji. Ma to poważne znaczenie dla przedsiębiorców, albowiem wprowadzenie do procesów biznesowych innowacyjnych technologicznie rozwiązań pozwoli na poprawienie wydajności produkcji, a tym samym obniżenie kosztów, skrócenie przestojów i zminimalizowanie ilości odpadów. Internetowa platforma połączy organizacje i osoby, udostępniając im narzędzia i usługi pomocne, podczas wdrażania innowacji. Oferuje swoim odbiorcom wsparcie w kwestiach cyfryzacji przemysłu. Eksperci i dostawcy rozwiązań mogą za pomocą Platformy Cyfrowej Przemysłu Przyszłości nawiązać współpracę i zostać uczestnikiem ekosystemu przemysłu przyszłości.

 

Serwis Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości powstał z myślą o pracownikach sektora przemysłu, odbiorcach technologii, a zwłaszcza o mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, dla których transformacja cyfrowa bywa szczególnie trudna, rodząc obawy przed wprowadzaniem nowych rozwiązań. Rejestracja możliwa jest pod linkiem https://platforma.przemyslprzyszlosci.gov.pl/

 

Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, której celem jest budowa przemysłu 4.0 w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym. PPP jest fundacją skarbu państwa nadzorowaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Portal Platformy Przemysłu Przyszłości: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/.

 

Przemysł 4.0 w natarciu

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / ART / 30.12.2021