Piotr Gadzinowski - Biedni bo głupi?

Piotr Gadzinowski: Biedni bo głupi?

Agencja Informacyjna – Opinie | Piotr Gadzinowski: Telewizja TVP Info płaciła ekspertom i dziennikarzom za ich wypowiedzi. Oburzyło to polskich dziennikarzy wypowiadających się w innych rozgłośniach. Bo oni robią to „za darmo”, ale w ten sposób uprawiają „wolne dziennikarstwo”. 

Piotr Gadzinowski komentarze
Piotr Gadzinowski

Piotr Gadzinowski pyta

Jak uważacie:

Czy niepłacenie dziennikarzom i ekspertom za ich pracę umysłową przez telewizje, rozgłośnie radiowe i portale internetowe jest:

a) wspieraniem polskiego wolnego, niezależnego dziennikarstwa?

b) wyzyskiem ekonomicznym i kradzieżą własności intelektualnej?

Polscy dziennikarze narzekają

Jednocześnie polscy dziennikarze stale narzekają na niskie zarobki i podłe warunki pracy. I tu jest zgoda, bo polskim dziennikarzom właściciele mediów płacą mało. Warunki pracy też są zwykle podłe.

Spotkałem się z opinią, że „Gościom w telewizorni nie należy płacić poza zwrotem kosztów. Ekspert, dziennikarz gdzieś jest zatrudniony i tam ma określone pobory. Samo pokazywanie się w okienku, że chcemy czytać ich publikacje co ma wpływ na ich dochody z innych źródeł.”

Praca dla telewizji zwiększa dochody telewizji

Zastanowiła mnie ta opinia. Chyba jest inaczej. On wykonuje pracę dla tej telewizji, zwiększa ich dochody. Na tej zasadzie knajpa poprosi dziennikarza o bezpłatne kelnerowanie, bo goście poznają go i będą potem czytać jego publikacje. Skoro jest praca to powinna być zapłata.

Dziennikarze w Polsce zarabiają mało i jeszcze cieszą się, że zarabiają mało

No i jeszcze pytania: Co to znaczy wzrost kosztów? Taksówka, fryzjer, kosmetyczka, garnitur, bo w telewizorze trzeba ładnie wyglądać?

Chce przypomnieć, że dziennikarze w Polsce zarabiają mało i jeszcze cieszą się, że zarabiają mało. Pauperyzują się na własne życzenie.

Piotr Gadzinowski


Kim jest Piotr Gadzinowski?

Piotr Gadzinowski – felietonista, dziennikarz, publicysta, polityk, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej III, IV i V kadencji. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był redaktorem naczelnym tygodnika „itd”. Publikował w tygodniki „Przegląd”, „Nie”, dzienniku „Trybuna” i „Dziś”. Był współprowadzącym programu „Godzina z Gadziną” w radiostacji Antyradio. W 2012 r. zaczął publikować teksty w miesięczniku „Tak po Prostu”. Zajął się także prowadzeniem zajęć z zakresu politologii w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Piotr Gadzinowski jest autorem m.in. książki „W Hongkongu: za kulisami polskiego parlamentu”, zbioru felietonów „Diabeł mówi po polsku” i współautorem wywiadu rzeki z Jerzym Urbanem pt. „Jajakobyły. Spowiedź życia Jerzego Urbana”. W 2005 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest laureat plebiscytu „Srebrne Usta” w 2006 r. za najdowcipniejszą wypowiedź w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej oraz konkursu scenariuszowego „Interscenario 2010” za scenariusz „Czaszka pracuje”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji. Agencja Informacyjna.

AI Opinie, /DEC/, źródło: facebook 20.01.2024