Pierwsza low-costowa kancelaria prawna otwarta!

 

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, jakby w prezencie pod choinkę, dla wszystkich potrzebujących, rozpoczęło swą działalność pierwsze, niskokosztowe (low-costowe) biuro porad prawnych w Warszawie.

 

Instytut Biznesu – 10 lat

 

Kancelaria, pod szyldem „Porady Prawne Dla Każdego”, radcy prawnego Marka Stopczyńskiego działa według nowatorskiego modelu biznesowego, opracowanego przez doradcę biznesowego i eksperta Jerzego Mosonia. Z założenia biuro ma pozwolić na niski koszt usługi, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów obsługi klienta. To wszystko dzięki kompaktowemu wnętrzu i ograniczeniu zbędnych kosztów funkcjonowania pomieszczenia.

 

Uroczyste otwarcie kancelarii „Porady Prawne Dla Każdego”, radcy prawnego Marka Stopczyńskiego, miało miejsce w historycznym budynku Hali Mirowskiej w Warszawie. Przyjmuje już ono potrzebujących wsparcia, doradztwa i pomocy prawne od połowy grudnia 2022 r. Kancelarię prowadzi już mec. Marek Stopczyński.

 

W dniach 14-16 grudnia 2022 r. radca mec. Marek Stopczyński odpowiadał na pytania osób, które wcześniej z obawy przed wysokimi kosztami pomocy prawnej albo rezygnowały z usług radców i adwokatów albo szukały pomocy pro bono. – „Teraz, dzięki pierwszemu punktowi porad prawnych, przygotowanego według modelu law-box powinno się to zmienić.”– Uważa pomysłodawca niskokosztowych kancelarii prawnych Jerzy Mosoń z Instytutu Biznesu.

 

„Kryzys ekonomiczny, związany z rosnącą, wysoką inflacją sprawia, że coraz mniej osób stać na skorzystanie z usług profesjonalnego prawnika. Jednocześnie pogarszająca się sytuacja materialna spawie, że coraz więcej osób potrzebuje porady prawnej.” – Ocenia Jerzy Mosoń z Instytutu Biznesu. – „Przyszedł czas by dostosować nieco rynek do nowych czasów. Wierzę, że low-costowe kancelarie będą właściwą odpowiedzią na to wyzwanie.” – Wyjaśnia Jerzy Mosoń z Instytutu Biznesu.

 

Funkcjonowanie pierwszej tak zorganizowanej kancelarii prawnej ma się oprzeć na znanym prawniku Marku Stopczyńskim, który od lat udziela wsparcia prawnego na terenie Warszawy i okolic. Wcześniej dał się poznać jako znakomity szczypiornista, a następnie trener piłki ręcznej. Teraz swój charakter sportowca wykorzystuje – jak sam mówi – „by walczyć zawsze do końca, o jak najlepsze rozstrzygnięcie dla swoich klientów”.

 

Po zakończeniu profesjonalnej kariery sportowej, Marek Stopczyński ukończył studia prawnicze i aplikację radcowską, by podnosić świadomość prawną w społeczeństwie i pomagać tym, którzy gubią się w gąszczu przepisów. Praca na uczelni i w poprzednich kancelariach prawnych okazała się jednak niewystarczająca dla ambicji utytułowanego gracza. Tym bardziej, że – jak sam mówi – nie raz doświadczył tego, że barierą dla skorzystania ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika okazywały się ograniczone finanse potencjalnego klienta.

 

Niebezpieczna Stefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego

 

„Każdy w Polsce zasługuje na dostęp do profesjonalnej pomocy prawnej, nawet, a może tym bardziej te osoby, które nie dysponują dużymi środkami. Dlatego, zamiast uczestniczyć w wyścigu o jak najwyższe stawki, w 2022 r. postanowiłem otworzyć „low-costowe” (nisko kosztowe) biuro porad prawnych w Warszawie.” – Wyjaśnia mec. Marek Stopczyński. Po chwili dodaje: „Nie mam sekretarki ani asystentki, nie mogę zaoferować spotkania w lokalu z widokiem na panoramę miasta. Ale dzięki temu jestem w stanie zaoferować niższy koszt obsługi. I chyba o to w tym chodzi, gdy wszystko drożenie.” – Tłumaczy mec. Marek Stopczyński.

 

Obaj panowie twierdzą, że to dopiero początek wielkiego projektu low-costowy kancelarii prawnych i są otwarci na dołączenie do programu innych, profesjonalnych prawników, którzy dotychczas nie otwierali własnych biur z uwagi na wysokie koszty funkcjonowania tego typu działalności. Jak zapewniają, pierwszy klient kancelarii pojawił się kilka minut po zamocowaniu tablicy informacyjnej – mężczyzna skorzystał z okazji spotkania z prawnikiem, podczas robienia zakupów w Hali Mirowskiej w Warszawie.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka, /DEC/ 19.12.2022