Niebezpieczna Stefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego

 

 

Do radnych miasta m. st. Warszawy trafiła petycja mieszkańców dzielnicy Pragi-Północ, którzy sprzeciwiają się rozszerzeniu strefy płatnego parkowania na obszar osiedla Praga II. Petycję podpisało 1.342 mieszkańców.

 

W petycji mieszkańcy dzielnicy Pragi-Północ zwracają uwagę na nieprawidłowości związane z przeprowadzeniem przez urzędników procedury konsultacji społecznych, czego skutkiem jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu, która zamiast ułatwić, utrudniła życie mieszkańców. – „Znamienne jest też to, że decyzja urzędników została podjęta na podstawie opinii mniej niż 0,6 proc. mieszkańców osiedla.” – Można przeczytać w liście przewodnim do petycji.

 

Kamil Ciepieńko walczy z betonozą w Warszawie

 

Autorzy petycji, których reprezentuje Kamil Ciepieńko – wiceprzewodniczący praskiej rady ze stowarzyszenia Kocham Pragę, zebrali aż 1.342 podpisy osób, które sprzeciwiają się utworzeniu Stefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, na terenie osiedla Praga II. Podpisy były zbierane w formie tradycyjnej, m.in. na pl. Hallera oraz w administracji przy ul. Burdzińskiego.

 

„Już w ciągu pierwszej godziny, pomimo deszczu i zimna, zebraliśmy kilkakrotnie więcej podpisów przeciwko strefie, niż firma wynajęta przez Zarząd Dróg Miejskich i urzędnicy, których celem było przekonanie mieszkańców do strefy.” – Twierdzi Kamil Ciepieńko, inicjator protestu. – „Radni Warszawy podjęli decyzję o rozszerzeniu Stefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, na podstawie opinii mniej niż 0,6 proc. mieszkańców osiedla. Pozostaje pytanie, czy radni wiedzieli, że głosują w interesie kilkudziesięciu osób? Uważam, że drogowcy, tak samo jak mieszkańcom, nie powiedzieli radnym wszystkiego.” – Przekonuje Kamil Ciepieńko, inicjator protestu.

 

„Radnym nie został przedstawiony prawdziwy obraz sytuacji parkingowej i komunikacyjnej osiedla mieszkaniowego Praga II, a jedynie wizja, która nie jest możliwa do realizacji. Radni m.st. Warszawy, tak samo jak mieszkańcy, zostali wprowadzeni w błąd przez urzędników Zarządu Dróg Miejskich. Nowy obszar przeznaczony pod Stefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, przedstawiany jako „Plac Hallera”, rzeczywistości jest kilkunastokrotnie większy niż sam plac.”- Pisze Kamil Ciepieńko wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy stowarzyszenie „Kocham Pragę”.

 

Fotografie Zbyszko Siemaszki w kolorze

 

„Urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich odbierają możliwość korzystania z prywatnych samochodów mieszkańcom, a także narażają ich na ryzyko zagrożenia życia i zdrowia. Nowa organizacja ruchu, związana z wprowadzeniem Stefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, na terenie osiedla mieszkaniowego Praga II, coraz częściej powoduje też sytuacje konfliktowe. Kierowcy zostali zmuszeni, przez urzędników, do walki o miejsce parkingowe.” – Twierdzi Kamil Ciepieńko wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy stowarzyszenie „Kocham Pragę”.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka /DEC/ 6.12.2022