Z bogatej oferty mieszkań oraz domów z Trójmiasta, i to w jednym miejscu, skorzystać będą mogli uczestnicy Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku. Ta potrzebna impreza wraca na targową mapę Polski, promując jednocześnie tak ważne dla gospodarki sektory: deweloperski, budowlany i związany z najmem mieszkań. Dotyczy ona jednego z najbardziej atrakcyjnych i najdynamiczniej rozwijających się rejonów Polski – Wybrzeża.
Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku stanowią odpowiedź na obecne wyzwania, związane chociażby ze zwiększoną znacznie potrzebą korzystania z różnego rodzaju lokali, w tym – mieszkalnych. To także kolejny krok w powrocie do normalności podczas wychodzenia z pandemii korona wirusa SARS-CoV-2. Organizatorem Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku jest, należąca do Grupy MTP, spółka Nowy Adres, a jego partnerem – Międzynarodowe Targi Gdańskie – największy organizator imprez targowych na Wybrzeżu.
Na Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku planuje swoje uczestnictwo już około 40 wystawców. Na ich bogatą ofertę będą się składać zakup czy wynajem domów, segmentów czy lokali mieszkalnych.
Znaczna część wystawców to najwięksi i najbardziej doświadczeni deweloperzy z Trójmiasta i okolic – m.in. Siódme Niebo., Rutkowski Development czy JHM Development. Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku odbędą się w sobotę, 26 marca w godz. 10.00-17.00 i w niedzielę 27 marca w godz. 10.00-16.00, w 2022 roku, w hali Ergo Areny przy placu Dwóch Miast 1, w Gdańsku i Sopocie. W tym samym miejscu, w tych samych dniach będzie można uczestniczyć w wystawach w 3D – „Impresjoniści i postimpresjoniści” oraz „Dinozaury”.
„Udział w Targach Mieszkań i Domów w Gdańsku to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu dla zainteresowanych nabyciem lub wynajęcie nieruchomości. Ma on możliwość porównania ofert, dostępnych na rynku mieszkań i domów w jednym miejscu, bez konieczności wertowania setek ogłoszeń, odwiedzania wielu biur sprzedaży, spędzania wielu godzin na przeszukiwaniu stron w internecie.” – Uważa Bartosz Zeidler – prezes spółki Nowy Adres, która organizuje Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku. – „To także dobry mement na uzyskanie skorzystania z porad doradców finansowych czy architektów, a także możliwość udziału w bogatym programie merytorycznym.” – Zwraca uwagę Bartosz Zeidler – prezes spółki Nowy Adres, która organizuje Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku
Swoją obecnością na Targach Mieszkań i Domów w Gdańsku w dnia 26-27 marca 2022 roku przedstawiciele branż nieruchomościowej czy deweloperskiej odpowiadają na obecne wyzwania rynkowe i społeczne.
Wynikają one m.in. z rosnącej – przez sytuację za wschodnią granicą Polski – liczby nowych mieszkańców Trójmiasta i związanego z nią zapotrzebowania na lokale mieszkalne, jak również z samej, tzw. „rzeczywistości covidowej”, co – zdaniem Bartosza Zeidlera – prezesa spółki Nowy Adres, która organizuje Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku – nadaje dziś obecności na targach inny niż poprzednio wymiar.
„Po latach obostrzeń sanitarnych, wywołanych pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, a obecnie także w obliczu wojny na Ukrainie, szczególnie ważna wydaje się możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmów, zarówno z przedstawicielami deweloperów, jak i ekspertami rynku nieruchomości.” – Wyjaśnia Bartosz Zeidler – prezes spółki Nowy Adres, która organizuje Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku. „Ważny jest także wymiar stricte ludzki takich relacji – uścisk dłoni, uśmiech, poświęcenie uwagi „tu i teraz” – tego nie zastąpią nawet najbardziej wyrafinowane nowinki techniczne w zakresie zdalnej komunikacji.” – Przekonuje Bartosz Zeidler – prezes spółki Nowy Adres, która organizuje Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku, wskazując jednocześnie na znaczenie targów branżowych w promocji polskiej gospodarki, a przede wszystkim – w jej normalnym funkcjonowaniu.
„Obecność wystawców i zwiedzających na targach, to także szansa na dalsze istnienie i rozwój przedsiębiorstw i branż, związanych z organizacją wydarzeń targowych i konferencyjnych, dla których ostatnie 2 lata były wyjątkowo trudne.” – Przypomina Bartosz Zeidler – prezes spółki Nowy Adres, która organizuje Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku Dodatkową korzyścią dla uczestników imprezy jest możliwość poznania oferty konkurencji na rynku nieruchomości. Dziś dobra passa trwa, zatem warto ją wykorzystać i już teraz przygotować się na każdą ewentualność.
Uczestnicy Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku mogą też wziąć udział w bezpłatnych seminariach (strefa najmu i zakupu oraz strefa finansów), skorzystać z porad ekspertów w strefie porad, a także wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce podczas różnego rodzaju zajęciach w strefie warsztatów. Aby móc dokładniej zapoznać się z ofertą, zainteresowani odwiedzić mogą specjalną strefę – wirtualnych spacerów, stworzoną na potrzebę tych Targów.
Swoje, tradycyjnie atrakcyjne, stoisko przygotowało Miasto Gdynia. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się tam więcej o nieruchomościach przygotowywanych do sprzedaży przez Miasto. Będzie okazja do konsultacji ze specjalistami i ekspertami bezpośrednio przygotowującymi grunty do sprzedaży. Pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ofertą inwestycyjną Gdyni, a także opowiedzą o szczegółach i formalnościach związanych z zakupem nieruchomości od gminy. Oferta przygotowana przez Gdynie skierowana jest zarówno do odbiorców indywidualnych, którzy poszukują gruntu pod budowę domu, jak i do deweloperów oraz innych podmiotów szukających przestrzeni pod zabudowę mieszkaniową, usługową, przemysłową itp.
Przy organizacji Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku partnerem jest spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie, która wskazuje, że we współpracy z organizatorem Targów Mieszkań i Domów ustaliła, że tegoroczna edycja tego wydarzenia, którego naturalnym miejscem jest od lat Amberexpo, tym razem organizowana będzie w gdańskiej Ergo Arenie, bowiem tradycyjne już miejsce organizacji tej imprezy czyli Amberexpo przeznaczone jest wciąż na szpital tymczasowy. Placówka ta, w ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania, przyjęła prawie 560 pacjentów.
Agencja Informacyjna, Gospodarka, /DEC/ 23.03.2022
Fot. Lisarlena, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons