Nie pozwolę Ci się zamknąć – akcja KIG dla mikroprzedsiębiorców

W ramach hasła #Solidarnizbiznesem Krajowa Izba Gospodarcza rozpoczęła akcję ”Nie pozwolę Ci się zamknąć”. Celem akcji jest pomoc mikroprzedsiębiorcom, którzy oferują usługi niemożliwe do wykonywania w czasie kwarantanny. System zaliczkowy proponowany przez KIG ma im pomóc przetrwać ten trudny okres.

Akcja Krajowej Izby Gospodarczej ”Nie pozwolę Ci się zamknąć” kierowana jest do mikroprzedsiębiorców, którzy są najbardziej narażeni, oraz  ich klientów. Opiera się ona na systemie zaliczek za usługi i produkty, które mają być zakupione w przyszłości. W ramach inicjatywy KIG opracował przydatny dla przedsiębiorcy i konsumenta regulamin, który jest przykładem dla działania takiego systemu.

„Wesprzyjmy tych, w których sytuacja gospodarcza uderza w pierwszej kolejności – mikroprzedsiębiorców. Proponujemy model zaliczkowego wsparcia dla tych, z których usług korzystamy w „normalnych czasach” i do których chcielibyśmy wrócić po kwarantannie – zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, samochodowe, kawiarnie itp. Każdy z nas na pewno ma takie ulubione miejsca.” – czytamy w informacji promującej inicjatywę.

Konsument, który zechce wesprzeć ulubionego dostawcę lub usługodawcę, powinien się do niego zgłosić z propozycją zaliczki na poczet towarów/usług, które zechce zakupić w przyszłości. Takie wsparcie ze strony klienta pozwoli mikroprzedsiebiorcom zapłacić składki ZUS, czynsz czy opłacić pracowników, a docelowo przetrwać czas kryzysu. Na przekazaną zaliczkę usługobiorca otrzyma paragon lub fakturę zaliczkową, które będą w przyszłości podstawą do odebrania towaru czy usługi. Udział w inicjatywie jest bezpłatny i nie wymaga żadnej rejestracji. Wystarczy kontakt i bezpośrednia umowa z przedsiębiorcą.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /now/25.03.2020 r.