Polska Fundacja Narodowa walczy z koronawirusem

Polska Fundacja Narodowa w ramach walki z epidemią koronawirusa sfinansowała zakup sprzętu dla pięciu szpitali w województwie mazowieckim i podlaskim. 

Polska Fundacja Narodowa sfinansuje zakup szeregu ważnych urządzeń medycznych dla opieki nad chorymi na COVID-19 takich jak: kardiomonitory, defibrylatory, pompy infuzyjne, aparaty AMBU, lucas do reanimacji, wózki transportowe dla pacjentów, wózki anestezjologiczne, krzesełko kardiologiczne, komorę do transportu pacjentów zakaźnych, pompę do żywienia dojelitowego, ciśnieniomierze, stetoskopy elektroniczne, aparaty do mierzenia ciśnienia, termometry na podczerwień oraz bezdotykowe. Dzięki środkom przekazanym przez Polską Fundację Narodową można będzie również zabezpieczyć szpitale w środki do dezynfekcji skóry, powierzchni oraz środki zabezpieczenia bezpośredniego. Będzie to m.in. ponad dwadzieścia tysięcy masek chirurgicznych i filtrujących, kilka tysięcy rękawic ochronnych i wzmocnionych fartuchów chirurgicznych. Szpitale będą miały także odpowiednie ilości  gogli ochronnych, przyłbic, czepków chirurgicznych, kombinezonów, okularów ochronne i ochraniaczy na buty. W ramach akcji PFN współpracuje z Ministerstwem Zdrowia.

Polska Fundacja Narodowa przekazała również środki finansowe na zakup ambulansu, który będzie wykorzystywany w szpitalu zakaźnym na Mazowszu.

– W trybie natychmiastowym przekazaliśmy środki finansowe na bieżące, pilne potrzeby 5 szpitali wskazanych przy pełnej koordynacji ustaleń z Ministerstwem Zdrowia. Konieczne jest, aby wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej okazało się nie tylko zgodne z logiką szerokiego spektrum podejmowanych działań, ale też aby miało nader realny wpływ na wzmocnienie działań diagnostyczno-leczniczych w placówkach medycznych na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego – mówił w Radio Warszawa prezes Polskiej Fundacji Narodowej, doktor Marcin Zarzecki.

Polska Fundacja Narodowa promuje polskie sukcesy w nauce, bogatą kulturę, wspaniałą historię i niepowtarzalną przyrodę naszego kraju.

W czasie pandemii koronawirusa organizacja planuje wsparcie dla kolejnych placówek medycznych. Fundacja została utworzona w 2016 roku przez 17 spółek Skarbu Państwa. Według słów ówczesnej premier Beaty Szydło Polska Fundacja Narodowa „wykorzystując siłę i energię spółek skarbu państwa, będzie budowała polską markę”.

Więcej o Polskie Fundacji Narodowej

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka, (EST ) 24.03.2020 r.