Miłosz Manasterski: Czy ziemia jest płaska a pieniądze niepotrzebne?

Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie Tuska, obecnie nieoficjalna kandydatka PO na premiera, odkryła zupełnie nieznaną wcześniej zasadę ekonomii. Według Leszczyny jakość życia Polaków pogarsza się wraz ze wzrostem posiadanych przez nich pieniędzy – pisze w swoim najnowszym felietonie dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.

Posłanka PO Izabela Leszczyna na antenie TVN krytykowała istnienie rządowego programu Rodzina 500+:  – Jasne jest, że jak się wprowadza takie świadczenie, czy jakiekolwiek świadczenie socjalne, bo właściwie ciężko powiedzieć czym jest 500 plus. Nie poprawiło jakości życia tak naprawdę, bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, ochrona zdrowia, nic takiego się nie stało – mówiła na antenie TVN Izabela Leszczyna.

Według byłej wiceminister finansów Izabeli Leszczyny program rządu PiS, w ramach którego rodzice otrzymują na jedno dziecko 500 złotych miesięcznie, 6 tys. złotych rocznie, 108 tys. od urodzenia dziecka do osiągnięcia przez nie pełnoletniości nie poprawia jakości życia – pisze Miłosz Manasterski.

– Izabela Leszczyna mówi nam, że wszyscy żyjemy złudzeniem, że mając więcej pieniędzy możemy żyć wygodniej, bezpiecznie, bardziej satysfakcjonująco, bez trosk o to, co będziemy jeść i za co kupimy naszym dzieciom wózek, pieluchy czy ubrania. Izabela Leszczyna twierdzi, że 500 plus w domowych budżetach to nawet w zasadzie 500 minus. Według słów przyszłej premier „jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, ochrona zdrowia”, nawet jeśli przychodzi do nie bez śniadania. Dawanie pieniędzy rodzicom na konto jest więc według Leszczyny złem, przez które zarówno oni, jak i ich dzieci cierpią. I dlatego – teraz wrócę do intelektualnego mentora przyszłej premier – Jan Vincent Rostowski mówił Polakom jasno: „Pieniędzy nie ma i nie będzie”. On to mówił dla naszego wspólnego dobra. Albowiem – tłumaczy nam to cierpliwie Izabela Leszczyna, mając mniej, jesteśmy szczęśliwsi i cieszymy się lepszym życiem” – pisze redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski.

Przeczytaj cały felieton Miłosza Manasterskiego „Płaska ziemia Izabeli Leszczyny” w portalu PolskieRadio24.pl

Agencja Informacyjna, Moje Obserwatorium, /EST/ 7.06.2022