Luksusowa Marka Roku ma swoją Kapitułę

 

Została utworzona Kapituła nagrody „Luksusowa Marka Roku”. W skład tego organu wchodzą osoby ze świata biznesu i mediów, mające poważną wiedzę i doświadczenie zawodowe. Członkowie kapituły nagrody mają prawo zgłaszać nominacje przedsiębiorstw, produktów, marek lub usługę do tytułu „Luksusowa Marka Roku”, Luksusowy Produkt Roku”, „Najwyższa Jakość Roku” lub „Twórca Polskiego Rynku Dóbr Luksusowych”. Propozycje mogą też przedstawiać laureaci poprzednich edycji gali Luksusowa Marka Roku oraz Osobowości i Sukcesy.

 

Luksusowa Marka Roku po raz trzynasty

 

Przewodniczącym kapituły nagrody Luksusowa Marka Roku jest Mariusz Pujszo. Oprócz niego w składzie gremium znajdują się: Piotr Adamczuk – Prezes Zarządu Spółki PK Productions, Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, Jean François Desjacques – ekspert w dziedzinie HUNWI i branży luksusowej, Anna Hollander – właścicielka agencji Wedia Ann, Bożena Lachdziennikarka, Grażyna Madejczyk – Dyrektor sprzedaży, Marek Posobkiewicz – lekarz, urzędnik państwowy, w latach 2012–2018 Główny Inspektor Sanitarny, Barbara Sosnowska – przedsiębiorca, Marek Włodarczykaktor telewizyjny, filmowy i teatralny, Alicja Węgorzewska – śpiewaczka operowa, posługująca się mezzosopranem i Wiola Wrzesińska – redakcja magazynu „Osobowości i Sukcesy”.

 

Jean de La Fontaine – francuski pisarz – przymiotnika „luksusowy” używał w kontekście tego co jednoznacznie wiąże się z czystością i delikatnością. Wraz z biegiem czasu i przemianami społeczno-gospodarczymi, etymologia słowa uległa zmianie. Słowo „luksus”, bądź „luksusowy” zaczęto utożsamiać z bardzo drogimi produktami.

 

Rzeczom luksusowym zaczęto nadawać znaczenie czegoś wartościowego, rzadkiego i drogiego. Używano go także w odniesieniu do stylu życia ich użytkowników, które mówiło o ich bogactwie, ostentacyjnym stylu życia oraz sile. Innym wartościami, jakie zaczęto przypisywać dobrom luksusowym były uwodzenie oraz elitaryzm. Określenia te odnosiły się do wartości związanych z pozycją społeczną użytkownika i jego prestiżem.

 

 

Obecnie luksus to termin opisujący kategorię dóbr materialnych, bądź usług wyróżniających się wysoką ceną, wysoką jakością wykonania oraz trudną dostępnością dla zainteresowanych. Produkty luksusowe adresowane są do wąskich grup społecznych, należą do produktów oraz usług ekskluzywnych. Luksus można smakować i delektować się nim. Generalnie powinien sprawiać przyjemność. Tego uczucia można doznawać dzięki przedsiębiorstwom, które dokładają szczególnej staranności w trosce o najwyższą satysfakcję klientów. Luksusowa Marka Roku to nagroda przyznawana od 2010 roku. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom za ich produktu lub usługi. Celem jest promocja marek klasy premium.

 

„Tytuł Luksusowej Marka Roku otrzymują przedsiębiorstwa, produkty i usługi, które od lat osiągają najwyższą jakość i tym samym ustanawiają standardy jakości w Polsce i na świecie niezależnie od rynku i branży, w której działają.” – Wyjaśnia Mariusz Pujszo – Prezes Zarządu spółki Luksusowa Marka Roku, która jest organizatorem projektu. – „Od ponad 12 lat Gala jest ważnym wydarzeniem biznesowym. Towarzyszą jej liczne atrakcje np. sympozja, występy teatralne, koncerty, showroomy czy degustacje. Bardzo się cieszę, że udało mi się stworzyć wydarzenie, które jest wyjątkową okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i nawiązywania nowych relacji biznesowych.”– Przypomina Mariusz Pujszo – Prezes Zarządu spółki Luksusowa Marka Roku.

 

Rozstrzygnięcia kapituły nagrody Luksusowa Marka Roku są ogłaszane podczas uroczystej gali. Wydarzeniu towarzyszą Targi Luksusu jedyne takie wydarzenie w Polsce poświęcone segmentowi premium rynku handlowo-usługowego. To wyjątkowa okazja do promocji przedsiębiorstw i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i zwrócenia uwagi przez potencjalnych klientów. Partnerzy, Laureaci oraz goście Luksusowej Marki Roku będą prezentować podczas Targów Luksusu swoje marki, usługi i produkty na specjalnych stoiskach. W wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele wiodących luksusowych marek w Polsce oraz z zagranicy. Podczas imprezy odbywają się także liczne prelekcje poświęcone perspektywom segmentu premium i jego potencjalnych ścieżkach rozwoju.

 

Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Biznesu zaproszony do kapituły

 

Podczas Gali wręczane są także nagrody specjalne takie jak: Super Luksusowa Marka Roku (prestiżowe wyróżnienie dla wyjątkowych marek), Najwyższa Jakość Roku (jej otrzymanie potwierdza rzetelność i jakość usług/produktów, przyznawana jest markom najwyżej ocenianym przez konsumentów), Twórca Polskiego Rynku Dóbr Luksusowych Roku (to nagroda specjalna wręczana osobowościom kreującym luksus i piękno na rodzimym rynku), Innowacje Roku (wyróżnienie dla marek, które zaprezentowały wybitną innowacyjność swojego przedsiębiorstwa i wyznaczyły nowe trendy w swojej branży) i Wizjoner Roku (statuetka dla twórców śmiałych planów i idei).

 

Agencja Informacyjna, gospodarka /DEC/ 15.10.2022