Wygoda i więcej czasu na to co ważne

 

Żabka – popularna sieć kameralnych sklepów spożywczych, typu Modern convenience, uruchomiła nową kampanię i pokazuje klientom, jak towarzysząc im w ciągu dnia, ułatwia ich życie, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas.

 

Modern convenience stało się trwałym trendem

 

Według badań to właśnie zbyt mało wolnego czasu jest dla współczesnych Polaków jedną z najważniejszych barier, w realizowaniu pasji i zainteresowań, a często również źródłem stresu, frustracji i życiowego wypalenia. W odpowiedzi na to, Żabka w nowej kampanii w atrakcyjny i angażujący sposób opowiada o tym, jak dzięki swojej bliskości, dopasowanym produktom i wygodnemu procesowi zakupowemu, pomaga klientom uporać się z tym ważnym w życiu wyzwaniem.

 

Modern convenience to anglojęzyczny termin odnoszący do współczesnej wygody. Pojęcia używa się w węższym znaczeniu w przypadkach małych sklepów, zazwyczaj położony w dzielnicach mieszkaniowych miast albo w innych dogodnych i często odwiedzanych punktach, handlujący głównie towarami na potrzeby bieżące. Są to przede wszystkim gotowe, konfekcjonowane produkty spożywcze i napoje (mrożonki, konserwy, paczkowane wędliny i sery, lody, alkohole itp.), środki czystości osobistej i gospodarczej, gazety, papierosy, zapałki, baterie itp. Czasami też np. losy na loterie. Właśnie takimi punktami są sklepy sieci Żabka.

 

 „Dzięki konsekwentnej realizacji strategii rozwoju w ostatnich latach, Żabka przestała być jedynie sklepem. Dziś jesteśmy kompleksowym ekosystemem convenience – oferujemy różne rozwiązania, bliskie potrzebom klientów i ułatwiające im codzienne życie.” – Wyjaśnia Tomasz Suchański – CEO Grupy Żabka. – „Dzięki poszerzeniu Grupy Żabka o nowe biznesy, jak Maczfit, Dietly, Żabka Jush czy Delio, klienci mogą swobodnie korzystać z wygodnej oferty wszędzie tam, gdzie tego potrzebują, np. odwiedzając sklepy lub zamawiając produkty z 15-minutową dostawą do domu. Sieć Żabka zamierza wytrwale podążać tą ścieżką rozwoju, utrzymując klientów i ich potrzeby w centrum uwagi.” – Deklaruje Tomasz Suchański – CEO Grupy Żabka.

 

 

Z prowadzonych badań wynika, że czas wolny jest jedną z najważniejszych wartości w życiu ludzi. Polacy to trzeci najbardziej zapracowany naród w Unii Europejskiej. W porównaniu do mieszkańców innych krajów Wspólnoty Polacy mają prawie najmniej wolnego czasu w ciągu dnia – zaledwie 286 minut. Aż 93 proc. Polaków przyznaje, że często brakuje im czasu na realizowanie swoich pasji i zainteresowań. Jednocześnie dla 83 proc. konsumentów na świecie (78 proc. w Polsce) posiadanie czasu wolnego jest źródłem szczęścia. Dzięki Żabce każdy może uwolnić czas na sprawy naprawdę w życiu ważne – na rodzinę, pasje, odpoczynek, przyjaźnie.

 

Żabka od zawsze upraszcza codzienność milionom konsumentów. Dziś postanowiliśmy opowiedzieć o tym w otwarty i atrakcyjny sposób.” – Wyjaśnia Anna Grabowska – wiceprezes zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka. – „Uwolnij swój czas” to nowe pozycjonowanie marki i hasło nowej kampanii komunikacyjnej, w której Żabka pokazuje, że oferuje dużo więcej niż wygodne zakupy. Dostarczając gotowe rozwiązania, sprawia, że jej klienci zyskują czas wolny, który mogą przeznaczyć na to, co jest dla nich w życiu najistotniejsze. To dodatkowy, bardzo istotny wymiar odpowiedzialności sieci i wpływu na polepszenie jakości życia jej klientów.” – Tłumaczy Anna Grabowska – wiceprezes zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka.

 

W oferowanym przez sieć sklepów spożywczych Żabkę upraszczaniu codzienności ważną rolę odgrywa czas obsługi klientów oraz precyzyjnie dopasowana do oczekiwań i potrzeb klientów oferta produktów i usług. Bliskość ponad 8.700 placówek, w całej Polsce, oraz popularna aplikacja mobilna Żappka ułatwiają klientom załatwianie ich codziennych spraw.

 

Liczby mówią: Sklepy „Żabka”

 

Żabka upraszcza życie dzięki ofercie, innowacyjnym rozwiązaniom digitalowym i temu, że każdy ma placówkę tej sieci spożywczej w pobliżu. Nowe formuły działania pozwalają być Żabce coraz bliżej swoich klientów, którzy mogą liczyć na korzystanie z jej oferty już nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w placówkach sezonowych nad morzem, na eventach i koncertach czy na stacjach benzynowych.” – mówi Adam Manikowski – wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska. – „Sieć rocznie otwiera ponad 1.000 sklepów w całej Polsce. Żabka koncentruje się na wysokiej jakości produktów i usług, a także na szybkości obsługi, by zapewnić jak najwyższy komfort swoim klientom. Obecnie czas zakupów w placówce sieci to średnio tylko ok. półtorej minuty(od wejścia do wyjścia). Żabka pragnie aby ten bardzo krótki czas zagospodarować klientom w najwygodniejszy i najprostszy sposób, aby doświadczenie zakupów w placówce było wyjątkowe i jednoznacznie wyróżniało na tle konkurencji.” – Deklaruje Adam Manikowski – wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

 

Nowe pozycjonowanie marki Żabka jest zawarte w haśle: „Uwolnij swój czas”, które zajęło miejsce dotychczasowego hasła „Mały wielki sklep”. Dodatkowo, w Internecie dopełnione jest ono lżejszym i bardziej humorystycznym #mamtowzabce, skierowanym do młodszego konsumenta sfery digital.

 

W ramach platformy stworzono reklamy w mediach tradycyjnych: telewizji, radiu, prasie i internecie, reklamy wewnętrzne i zewnętrzne oraz w kanałach digital. Kreacje reklamowe mają nowoczesny, śmiały i emocjonalny charakter. Opierając się na afirmacji wolnego czasu, wyrażają kluczową korzyść, jaką Żabka oferuje klientom. Każda z nich pokazuje dokładnie, jaka jest rola produktów i usług Żabki w uwalnianiu czasu poprzez upraszczanie różnych aspektów codzienności („Rób to co lubisz, a my pomożemy Ci w tym co musisz”). Kampania telewizyjna wystartowała 12 października 2022 r. Składają się na nią spot wizerunkowy, czyli manifest, w którym Żabka zachęca do tego, aby doceniać swój wolny czas, oraz cztery spoty produktowe, których fabuła odnosi się do życiowych sytuacji, w których bohaterowie dzięki Żabkce mogą robić to, co lubią.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka /KAM/ 30.10.2022