Kraków może być bliżej Nowego Jorku

Do wyborów samorządowych w Polsce jeszcze dwa i pół roku. Na szczęście nie musimy czekać aby samorządowcy znów stanęli w szranki i mieli możliwość otrzymać oceny od swoich wyborców. Już 22 czerwca mieszkańcy Nowego Jorku wybiorą swoich radnych. Wśród kandydatów znalazły się osoby związane z Krakowem.

https://agencja-informacyjna.com/ewelina-rubinstein-czy-ameryka-poradzi-sobie-z-problemami-korespodencja-z-usa/

Zapewne wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Karen Koslowitz, była radna z okręgu 29 obejmującego takie kwartały jak Forest Hill czy Richmond Hill w nowojorskim Queens pochodzi z Krakowa. Koslowitz swój mandat zdobyła m. in. głosami Polonii licznie zamieszkującej w jej okręgu.

W tegorocznych wyborach o mandat z dystryktu 29 startuje Avi Cyperstein, prawnik związany z Queens oraz Krakowem.

Avi Cyperstein od wielu lat udziela się w odbudowie życia żydowskiego na krakowskim Kazimierzu. Swoją pasję społecznika realizuje także w Nowym Jorku, gdzie od kilkunastu lat jest wolontariuszem w pogotowiu Hatzalah EMS.  Hatzalah to ochotnicze pogotowie ratunkowe powołane za sprawą Naczelnego Rabina Galicji i Członka Rabinatu Rzeczpospolitej Edgara Glucka, którego Avi Cyperstein jest serdecznym przyjacielem.

– Mój start w wyborach określam jako pewnego rodzaju przełom, efektów nad rutyną – mówi Agencji Informacyjnej Avi Cyperstein. – W dobie pandemii to nie puste słowa a czyny dają wymierne efekty. Dlatego chcę przenieść to co robię społecznie od wielu lat (m. in. dystrybuuję żywność dla potrzebujących, pomagam w usuwaniu graffiti czy także udzielam się jako ratownik medyczny w EMS) na wyższy poziom. Jako radny będę  mógł skuteczniej działać aby poprawić bezpieczeństw i zapewnić lokalnemu biznesowi rozwój w myśl zasad „jedz lokalnie, rób zakupy lokalnie, wspieraj lokalnie”.  To bardzo ważne, bo tylko prężnie działające społeczeństwo lokalnie przyniesie rozwój Queens – mówi Avi Cyperstein.

Czy reprezentacja osób związanych z Krakowem w radzie miasta zostanie utrzymana?

Avi Cyperstein zapowiada, że jeśli zostanie wybrany, będzie działał na rzecz zacieśnienia stosunków  Rada Miasta Nowego Jorku i Rady Miasta Krakowa. A ponieważ gospodarka  „gród Kraka” mocno ucierpiała w wyniku pandemii, dobra współpraca z Nowym Jorkiem może być dla starej stolicy bardzo ważnym impulsem rozwojowym.

Agencja Informacyjna, Gospodarka /MDB/ 5.04.2021