Kobiety w polskim lotnictwie - zapowiedź konferencji

„Kobiety w polskim lotnictwie” – konferencja na Lotnisku Chopina w Warszawie – 8.03.2024

Agencja Informacyjna: Lotnisko Chopina w Warszawie przygotowało konferencję „Kobiety w polskim lotnictwie”, która odbędzie 8 marca 2024 r. w Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet. Wydarzenie dedykowane jest wyjątkowym kobietom, ich pasji i zamiłowaniu do lotnictwa.

Kobiety w polskim lotnictwie” – szczegóły 

W konferencji „Kobiety w polskim lotnictwie”, organizowanej przez Lotnisko Chopina w Warszawie, zaproszono panie od lat związane z lotnictwem takie jak: Joanna Wolf – Counrty Manager Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych IATA, Anna Kresińska – Dyżurna Operacyjna Portu na Lotnisku Chopina w Warszawie, Olga Lubryczyńska-Budrewicz – wieloletnia kontroler ruchu lotniczego, założycielka i Redaktor Naczelna Portalu PolskaSky.pl oraz Jagna Maciejewska – pilot w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Spotkanie poprowadzi Anna Rudnicka-Litwinek – pisarka, autorka książki „Dziewczyny na skrzydłach”.

Kobiety w polskim lotnictwie” – temat konferencji 

Podczas konferencji „Kobiety w polskim lotnictwie”, organizowanej przez Lotnisko Chopina w Warszawie, uczestnicy będą rozmawiać o pasji do lotnictwa, swoich marzeniach, codziennej pracy, a także o tym jak postrzegane są kobiety w zawodach związanych z lotnictwem. Konferencja będzie transmitowana na mediach społecznościowych Lotniska Chopina Warszawie. Transmisja dostępna będzie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=zdH70FhiD60

Kobiety w polskim lotnictwie – uczestniczki 

Anna Rudnicka-Litwinek – autorka książek dla dzieci i dorosłych, malarka, ilustratorka i wydawczyni. Jej debiutancka powieść „Czarownica” ukazała się w 2016 r. Cztery lata później miała premierę książka „Dziewczyny na skrzydłach” (Wydawnictwo Znak Horyzont). Jest też autorką książek dla dzieci. Najnowsza, „Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”, ukazała się w kwietniu 2021 r.

Kobiety – liderki biznesu stanowią niemal połowę zarządu Grupy Żabka i większość (65 proc.) franczyzobiorców.

Joanna Wolf – od trzydziestu lat jest związana z branżą lotniczą i z tą samą organizacją – Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przewoźników Lotniczych IATA, jedną z najważniejszych instytucji lotniczych na świecie. Od ponad dekady zajmuje w niej stanowisko Country Managera. Z pasją poszukuje orginanlnych rozwiązań w jednej z najbardziej wystandaryzowanych i uregulowanych branż.

Anna Kresińska – jest w gronie pierwszych kobiet pracujących na stanowisku Dyżurnej Operacyjnej Portu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Z lotnictwem związana od 11 lat. Ukończyła Akademię Obrony Narodowej i Akademię Sztuki Wojennej oraz studiów podyplomowych Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uczelni Łazarskiego w Warszawie ((d. Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie). Lotnictwo to pasja Anny Kresińskiej, a swoją wiedzę rozwija poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach zawodowych.

Olga Lubryczyńska–Budrewicz – założycielka i Redaktor Naczelna Portalu PolskaSky.pl. Posiada 15-letnie doświadczenie jako kontroler ruchu lotniczego. W trakcie kariery skupiała na optymalizacji procesów operacyjnych i maksymalizacji wykorzystania zasobów ludzkich, w zarządzaniu ruchem lotniczym (ATM). Propagatorka promowania kobiet w lotnictwie. 

Jagna Maciejewska – kapitan odrzutowego samolotu ratowniczego. Od 20 lat związana z lotnictwem, od 10 lat jako pilotka w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Ponadto zawodowo zajmuje się tłumaczeniami konferencyjnymi. W wolnym czasie pasjonatka sportów górskich.

Lotnisko Chopina w Warszawie ma 90 lat 

Lotnisko Chopina w Warszawie (ang. Warsaw Chopin Airport, zwyczajowo Okęcie, kod IATA: WAW, kod ICAO: EPWA) – międzynarodowy port lotniczy, znajdujący się w Warszawie. Wcześniej obiekt nazywał się Port Lotniczy Warszawa-Okęcie i Centralny Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. Został otwarty w 1934 r. Obsługuje loty rozkładowe, czarterowe i cargo – łącznie ponad 100 kierunków. 

Lotnisko Chopina jest położone na osiedlu Okęcie w Warszawie (od którego pochodzi jego zwyczajowa nazwa) w dzielnicy dzielnicy Włochy, w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum miasta. Jest największym portem lotniczym w Polsce. Lotnisko Chopina w Warszawie jest główną bazą Polskich Linii Lotniczych LOT i bazą operacyjną Wizz Air. Jego właścicielem jest spółka Polskie Porty Lotnicze. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji o tematyce gospodarczej, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI Lokalnie /DEC/ 7.03.2023