Jak przygotować przedsiębiorstwo na przemysł 4.0?

W debacie publicznej przyjęło się, że przemysł 4.0 to zagadnienie dla największych zakładów produkcyjnych. Tymczasem na wdrażaniu nowoczesnego myślenia i organizacji w przedsiębiorstwie mogą skorzystać również mniejsze przedsiębiorstwa i fabryki. W tej sprawie Platforma Przemysłu Przyszłości organizuje seminarium online „Jak przygotować przedsiębiorstwo na przemysł 4.0?”

Platforma Przemysłu Przyszłości, wspólnie z Fundacją im. XBW Ignacego Krasickiego, Instytutem ESG oraz portalem RaportCSR.pl zapraszają na seminarium online „Jak przygotować przedsiębiorstwo na przemysł 4.0?”, poświęcone przygotowaniom i wdrażaniu zasad przemysłu 4.0 w organizacjachh. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Krajowa Izba Gospodarcza.

Podczas seminarium „Jak przygotować przedsiębiorstwo na przemysł 4.0?”, zaproszeni eksperci, z organizacji skupiających przedsiębiorców, administracji rządowej, ośrodków naukowych i instytutów eksperckich, przedstawią praktyczne możliwości zmian w organizacjach i powiedzą jak wprowadzać nowoczesne technologie do zakładów produkcyjnych. Opowiedzą m. in. o zaletach i konieczności przeprowadzenia skanu dojrzałości cyfrowej w przedsiębiorstwie, przemyśle 4.0, przybliżą także 7 kroków w kierunku transformacji. Eksperci wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie, czym jest ekologiczna fabryka i co należy wdrożyć, by liczyć na takie miano.

W seminarium „Jak przygotować przedsiębiorstwo na przemysł 4.0?” wezmą udział m.in.: Antoni Rytel – Wicedyrektor Programu GovTech Polska, Dawid Solak – p.o. Prezesa Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości, Piotr Soroczyński – Główny Ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, Damian Kuraś – Dyrektor Instytutu ESG (zajmującego się sprawami środowiska, społeczeństwa i biznesu).

Moderatorem dyskusji będzie Tomasz Dereszyński – redaktor prowadzący portal internetowy RaportCSR.pl, poświęcony problematyce społecznej odpowiedzialności biznesu. Seminarium „Jak przygotować przedsiębiorstwo na przemysł 4.0?” odbędzie się w najbliższy wtorek, 14 grudnia o godz. 11:00 na portalu społecznościowym Facebook, na profilach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego i Raportu CSR. Bezpośredni link do transmisji: https://fb.me/e/1e73yREVK<

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /ART/ 12.12.2021