II Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Dreźnie

II Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze zakończyło się sukcesem

Agencja Informacyjna: II Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Dreźnie w Republice Federalnej Niemiec było współorganizowane przez Niemiecką Rada Gospodarcza (Wirtschaftsrat der CDU e.V. – The German Economic Council), Warszawską Izbę Gospodarczą oraz Izbę Przemysłowo-Handlową Polska-Azja. Co się działo na II Polsko-Niemieckim Forum Gospodarczym i czy założone cele zostały spełnione?

Niemiecka Rada Gospodarcza ds. krajów sąsiadujących

Podczas konferencji II Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Dreźnie dyskutowano na temat transgranicznych kwestii gospodarczych. Uczestnikom  udało się zidentyfikować wstępne punkty, nad którymi będzie pracować grupa robocza Niemieckiej Rady Gospodarczej ds. krajów sąsiadujących. Duże zainteresowanie współpracą niemieckich i polskich przedsiębiorstw w różnych sektorach pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do połączenia rynków.

Celem konferencji II Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Dreźnie było także wypracowanie możliwości współpracy pomiędzy członkami Niemieckiej Rady Gospodarczej oraz Warszawskiej Izby Gospodarczej. Uczestnicy z dużym uznaniem przyjęli organizację tego wydarzenia. Obecni na II Polsko-Niemieckim Forum Gospodarczym w Dreźnie przedsiębiorcy potwierdzają potrzebę organizacji takich spotkań, które służą wymianie gospodarczej, ale także przełamaniu blokad stworzonych w ostatnich latach.

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Dreźnie – jakie cele?

Celem II Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego w Dreźnie, które organizują: Warszawska Izba Gospodarcza i Niemiecka Rada Gospodarcza (Wirtschaftsrat der CDU e.V. – The German Economic Council) jest nawiązanie relacji gospodarczych pomiędzy przedsiębiorstwami, wymiana informacji rynkowych oraz wypracowanie możliwości współpracy pomiędzy członkami Niemieckiej Rady Gospodarczej oraz Warszawskiej Izby Gospodarczej. Pomysłodawcy oczekują od uczestników zaangażowania w postaci przejęcia inicjatywy w koordynowaniu dalszej współpracy pomiędzy podmiotami z konkretnej branży. 

Kto wziął udział w II Polsko-Niemieckim Forum Gospodarczego w Dreźnie?

W II Polsko-Niemieckim Forum Gospodarczym w Dreźnie, które zorganizowali: Warszawska Izba Gospodarcza i Niemiecka Rada Gospodarcza (Wirtschaftsrat der CDU e.V. – The German Economic Council) udział wzięły przedsiębiorstwa z następujących branż: przemysł lotniczy, transfer badań naukowych do przemysłu, przemysł energetyczny, przedsiębiorstwa opiekuńczo-zdrowotnych, rzemiosło, logistyka, produkcja lin i pasów ze stali, przemysł zbrojeniowy. 

Co to jest Niemiecka Rada Gospodarcza?

Niemiecka Rada Gospodarcza (Wirtschaftsrat der CDU e.V. – The German Economic Council) to największy związek przedsiębiorców w Republice Federalnej Niemiec. Jego działanie zainicjowano w 1963 r. przez Ludwiga Erharda – ówczesnego federalnego ministra gospodarki, a później kanclerza federalnego. Niemiecka Rada Gospodarcza oferuje przedsiębiorcom i przedsiębiorcom uregulowaną prawnie, jedyną w kraju oficjalną platformę lobbingową, która pomaga kształtować politykę gospodarczą i społeczną w Republice Federalnej Niemiec, poprzez bezpośrednią współpracę z rządem i parlamentem. Niemiecka Rada Gospodarcza liczy ponad 12.000 członków, reprezentując interesy przedsiębiorców w parlamencie niemieckim (Bundestag – pełna nazwa Deutscher Bundestag), administracji centralnej i regionach. Jej działalność jest finansowana wyłącznie ze składek członkowskich.

Co to jest Warszawska Izba Gospodarcza?

Warszawska Izba Gospodarcza powstała w 1990 roku. Zajmuje się wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości, poprzez aktywne uczestnictwo w procesie budowy silnego samorządu gospodarczego, działającego na rzecz budowy konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki w Warszawie, okolicach i Polsce. Warszawska Izba Gospodarcza buduje w regionie silny samorząd gospodarczy, w celu godnego reprezentowania interesów zrzeszonych przedsiębiorców. Wspiera zrzeszone przedsiębiorstwa w ich dążeniach do wzrostu konkurencyjności na rynku globalnym. Członkostwo w Warszawskiej Izby Gospodarczej daje możliwość nawiązania owocnych kontaktów biznesowych, poszerzenia rynków zbytu, a także podniesienia kompetencji kadry pracowników

Jakie są podstawowe kierunki działalności Warszawskiej Izby Gospodarczej?

Podstawowymi kierunkami działalności Warszawskiej Izby Gospodarczej są: rozwój przedsiębiorstw w zakresie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności; integracja Członków Izby; wzmocnienie roli samorządu gospodarczego; współpraca międzynarodowa przedsiębiorstw; promowanie postaw przedsiębiorczych młodych ludzi i rozwoju młodych przedsiębiorców; propagowanie zasad społecznej odpowiedzialności i etyki w biznesie.

Dziękujemy, za przeczytanie artykułu do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji na stronie. Agencja Informacyjna

AI, Gospodarka, /DEC/ 16.07.2024 Obrazy DALL-E