Hybrydy na usługach Lux Med  

Grupa Lux Med, mając na względzie zasady zrównoważonego rozwoju, przystąpiła do wdraża nowych rozwiązań, mających na celu dbanie o środowisko. Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med i dr Jacek Pawlak –Prezydent Toyota Central Europe i Toyota Motor Poland Co. podpisali porozumienie o współpracy, na mocy którego Grupa Lux Med wymieni flotę na samochody hybrydowe marki Toyota.

„Misją Grupy Lux Med jest pomaganie ludziom w dłuższym, zdrowszym i szczęśliwszym życiu oraz czynienie świata lepszym. Troska o środowisko to także profilaktyka zdrowotna, którą Lux Med. traktuje jako jeden z kluczowych aspektów swojej działalności. – Przekonuje Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med. –„Stale monitorujemy i zarządzamy wpływem naszej działalności operacyjnej na środowisko m. in. mierząc i redukując tworzony przez nas ślad węglowy. Wymiana floty pojazdów na samochody hybrydowe, to nowy krok, który przybliży nas do realizacji założonych celów redukcyjnych.” – Tłumaczy Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

„To jest bardzo przełomowy moment. Jedna z największych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia w Polsce, jaką jest Lux Med, decyduje się na pojazdy, charakteryzujące się niską emisją najbardziej trujących substancji – tlenków azotu aż o 90 proc. w porównaniu do tradycyjnych aut. To są samochody, które 60–70 proc. czasu i dystansu w miastach pokonują bezemisyjnie, tylko na silnikach elektrycznych, ale nie mają problemu z zasięgiem, ograniczonym przez konieczność doładowywania. Co więcej, są to samochody dostępne w normalnych cenach. Obecnie ceny pojazdów hybrydowych są zbliżonego do cen samochodów tradycyjnych.” – Uważa dr Jacek Pawlak – prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe. – „Następnym krokiem, na drodze do czystego powietrza, będą pojazdy elektryczne na wodór, czyli samochody z własną elektrownią na pokładzie, które nie będą emitowały spalin, ale za to będą oczyszczać powietrze podczas jazdy. Samochody takie jak Toyota Mirai nie mają wad aut elektrycznych. Mirai ma zasięg 650 km, a jego tankowanie trwa tylko kilka minut.” – Przekonuje dr Jacek Pawlak – prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

W skład nowej floty samochodowej Lux Med wejdą modele Toyoty: Yaris, Corolla, Camry, RAV4 i Toyota C-HR.

Większa obecność pojazdów hybrydowych na Polskich drogach, oprócz ograniczenia szkodliwych emisji, pozwali również ograniczyć hałas tworzony przez samochody. Jazda z wykorzystaniem napędu hybrydowego, głównie na ulicach miast, korzystnie wpływa na klimat akustyczny otoczenia. Istotny jest też aspekt ekonomiczny: koszty eksploatacji w przypadku hybryd są niższe ze względu na mniejsze zużycia paliwa, a także niższe koszty serwisu.

Wymiana floty samochodowej to nowe działanie Grupy Lux Med wynikające z troski o środowisko naturalne.

W ostatnim czasie przedsiębiorstwo zorganizowało inicjatywę HealthyCities, dzięki której zasadzonych zostanie ponad 300.000 drzew w całej Polsce. Ponadto organizacja już od kilku lat wykorzystuje w placówkach energię elektryczną pozyskiwaną z odnawialnych źródeł.

Toyota jest największym producentem samochodów hybrydowych na świecie.

Koncern jest także pionierem epoki elektryfikacji – jako pierwszy wprowadził na rynek zelektryfikowany pojazd hybrydowy, czyli dobrze wszystkim znany model Prius, poruszający się dzięki tradycyjnemu paliwu i elektryczności. Zaangażowanie Toyoty w obniżanie emisyjności motoryzacji doskonale widać także w Polsce. Obecnie ponad połowa nowych aut Toyoty ma napęd hybrydowy. Współczesna gama hybryd koncernu obejmuje wszystkie kluczowe segmenty i rodzaje nadwozia. Hybrydy Toyoty zużywają o kilkadziesiąt procent mniej paliwa od porównywalnych samochodów benzynowych i są w stanie poruszać się na samym silniku elektrycznym bez ładowania akumulatora z zewnętrznej sieci. To realnie przekłada się na obniżenie emisji CO2 i szkodliwych substancji, tworzących smog w miastach.

Grupa Lux Med to lider rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce.

Należy on do międzynarodowej grupy Bupa, działającej jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.500.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest prawie 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3.000 poradni partnerskich. Grupa Lux Med zatrudnia ponad 17.500 osób, w tym około 7.500 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego. Lux Med w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.

Toyota to najpopularniejsza marka motoryzacyjna na świecie i największy producent samochodów z niskoemisyjnym napędem hybrydowym.

Koncern sprzedaje rocznie ponad 1.500.000 hybryd i oferuje 44 hybrydowe modele. Od 1997 rok Toyota sprzedała 18.000.000 aut hybrydowych. W Polsce koncern oferuje 9 modeli hybrydowych w niemal wszystkich segmentach. Toyota jest pionierem i liderem rynku zelektryfikowanych napędów – jest jednym z pierwszych producentów seryjnych samochodów na wodór i traktuje technologie wodorowe jako niezbędny element dekarbonizacji gospodarki. Na przełomie 2020 i 2021 roku zadebiutowała druga generacja Toyoty Mirai, elektrycznego sedana zasilanego wodorowymi ogniwami paliwowymi.Toyota Motor Poland od 1991 roku prowadzi sprzedaż i dystrybucję modeli Toyoty i Lexusa za pośrednictwem sieci stacji dealerskich na terenie całej Polski. Obecnie są to 74 salony.

Agencja Informacyjna, Gospodarka /ART/ 20.07.2021