Lux Med otwiera się na urologię dzięki Hifu Clinic

 

 

Największa prywatna sieć zakładów opieki zdrowotnej w Polsce Grupa Lux Med rozszerza zakres usług szpitalnych o wysokospecjalistyczną urologię oraz rozwija działalność w obszarze robotyki medycznej. Dzieje się w związku z nawiązaniem współpracy pomiędzy Carolina Medical Center, który należy do Lux Med i Hifu Clinic, który jest europejskim liderem w zakresie nowoczesnej diagnostyki raka prostaty. Integracja jest zgodna z koncepcją rozwoju szpitalnictwa w Grupie Lux Med.

 

Szpital Carolina Medical Center oraz Hifu Clinic Centrum Leczenia Raka Prostaty nawiązały współpracę przy realizacji świadczeń urologicznych dla pacjentów z chorobami urologicznymi oraz uro-onkologicznymi. W rezultacie tej współpracy w ramach szpitala powstał oddział urologii. Oferuje szeroki zakres usług – od nieinwazyjnej diagnostyki, przez biopsję fuzyjną prostaty, po leczenie raka prostaty wszystkimi dostępnymi metodami zabiegowymi.

 

Na oddziale urologii Carlina Medical Center przeprowadzane są m. in.: operacje z wykorzystaniem robotów da Vinci oraz Ablatherm Hifu. Specjaliści wykonują zabiegi wszczepiania hydraulicznego implantu prącia, wykorzystują najnowsze techniki laserowe przy leczeniu łagodnego rozrostu stercza (metodą enukleacji HoLEP) oraz kamicy moczowej z użyciem giętkich narzędzi endoskopowych (RIRS).

 

– Oddział urologiczny to kolejny krok w rozwoju Carolina Medical Center. W najbliższych latach chcemy stać się wieloprofilowym ośrodkiem, oferującym najnowocześniejsze usługi medyczne szerokiej grupie pacjentów. Współpraca z ekspertami z Hifu Clinic łączy nasze nowatorskie podejście do świadczeń medycznych i doświadczenie grona wybitnych specjalistów w zakresie urologii – mówi Izabella Murawska-Chojnowska, prezes Carolina Medical Center.

 

Hifu Clinic to pierwszy w Polsce ośrodek kompleksowej diagnostyki i nowoczesnego leczenia raka prostaty oraz urologii. Specjalizacje zespołu Hifu Clinic są to obszar, w którym aktualnie następuje szczególnie intensywna rewolucja technologiczna (m.in. chirurgia robotyczna i laserowa: Focal One, da Vinci, HoLEP, FLA).

 

 „Przystąpienie Hifu Clinic do Grupy Lux Med jest bardzo istotnym etapem rozwoju, albowiem pozwoli to na zapewnienie nowoczesnej i najwyższej jakości opieki pacjentom, co jest naszm celem.” – Wyjaśnia Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med. – „Hifu Clinic stawia silny nacisk na innowacyjną diagnostykę i leczenie. Cieszę się, że rozszerzamy zakres naszych usług szpitalnych o wysokospecjalistyczną urologię oraz najwyższych standardów robotykę medyczną. To przyszłość naszego sektora, którą tworzymy już dziś – Wyjaśnia Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

 

Szeregi Grupy Lux Med zasili zespół 25 najwyższej klasy specjalistów aktywnych w międzynarodowych gremiach. Współtworzą oni zalecenia oraz komunikację medyczną o zasięgu globalnym w obrębie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Są aktywni w edukacji urologicznej oraz działaniach akademickich na poziomie międzynarodowym. Eksperci dysponują unikatowymi umiejętnościami w dziedzinie urologii, w tym w diagnostyce, chirurgii i innych innowacyjnych metodach leczenia oraz działają w obszarach szczególnie intensywnej rewolucji technologicznej. Hifu Clinic to także rehabilitanci, dietetycy i psychoonkologowie zapewniający kompleksową opiekę Pacjentom i ich bliskim.

 

Marek Filipek, założyciel i szef Hifu Clinic Centrum Leczenia Prostaty zaprosił do współpracy wielu wybitnych urologów, między innymi dr hab. n. med. Artura A. Antoniewicza, dr n. med. Tomasza Borkowskiego, dr n. med. Marka Zawadzkiego, dr Daniela Leszczyńskiego, dr n. med. Artura Przewora oraz dr n. med. Deliu Victora Matei z Europejskiego Instytutu Onkologii w Mediolanie. Ordynatorem oddziału został dr Stefan W. Czarniecki, specjalista urolog, FEBU.

 

„Hifu Clinic zawsze było połączeniem profesjonalizmu i innowacji – teraz dołączamy do tego skalę Grupy Lux Med. To ogrom możliwości i pewność rozwoju. Wiemy, że wspólnie z Grupą Lux Med będziemy mogli kontynuować obrany kierunek i dalej świadczyć specjalistyczne usługi najlepszej jakości.” – Uważa dr n. med. Marek Filipek – specjalista w dziedzinie urologii i chirurgii ogólnej oraz szef zespołu medycznego Hifu Clinic.

 

W specjalistycznej klinice wykonywane są operacje z wykorzystaniem robota da Vinci, zabiegi z zakresu nowoczesnej urologii minimalnie inwazyjnej w leczeniu nowotworu nerki i pęcherza moczowego oraz zabiegi laserowe. Stosowane jest też nieinwazyjne robotyczne leczenie z zastosowaniem wiązki ultradźwięków – Hifu Clinic, której wprowadzenie na polskim rynku stanowi przełom w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Eksperci wykonują również przez kroczową biopsję fuzyjną prostaty z wykorzystaniem najnowszej generacji systemu Trinity Koelis do elastycznej fuzji obrazu w czasie rzeczywistym.

 

„Teraz wierzę, że wszystko jest możliwe. Łączymy się z Lux Medem, który ma ogromne doświadczenie w opiece nad pacjentami. Ta transakcja pozwoli na wymianę doświadczeń i rozwój, a dzięki temu zapewnienie pacjentom jeszcze lepszej opieki. Bardzo cieszę się, że dołączamy do silnej marki jaką jest Grupa Lux Med.” – Zaznaczył dr Stefan W. Czarniecki – członek Zespołu Medycznego Hifu Clinic i drugi urolog w Polsce, który uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU.

 

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.500.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest prawie 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3.000 poradni partnerskich. Grupa Lux Med zatrudnia ponad 17.500 osób, w tym około 7.500 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Agencja Informacyjna gospodarka /DEC/ 28.06.2021