5 Międzynarodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi

Czysta krew

 

Konie Arabskie Czystej Krwi mają w Polsce swoje święto. Uroczystości odbędą się w Nowych Wrońskach pod Warszawą. Wszystko za sprawę 5 Międzynarodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi, które organizatorzy jako pierwsi i do tej pory jedyni w Polsce oraz w tej części Europy otrzymali A-klasową afiliację ECAHO.

 

Dla wystawców organizatorzy 5 Międzynarodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi przewidzieli wyjątkowe nagrody.

Łączna ich wartość wynosi 560.000 zł oraz 6 Mercedesów Benz.

Nagrody będą przyznawane w klasach, czempionatach i gonitwie. Skład zespołu sędziowskiego: Silvia Garde-Ehlert (Niemcy), Charlotte Rowell (Wielka Brytania), Urs Aesbacher (Szwajcaria), Robbie den Hartog (Holandia), Regis Huet (Francja), Mohamed Machmoum (Maroko) i Pierluigi Rota (Włochy). W skład Komisja Dyscyplinarnej wchodzą: Christine Keyser (Norwegia), Kerstin Wisniowski (Niemcy), Mateusz Jaworski (Polska) i Mohamed Mohsen (Egipt).

5 Międzynarodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi zaplanowano na 17-19 sierpnia 2018 roku (piątek-niedziela), kiedy odbędzie się pokaz kategorii A według klasyfikacji ECAHO.

Wystawców oraz widzów gościć będzie Al Khalediah Stud Poland, który jest organizatorem wydarzenia, w miejscowości Nowe Wrońska pod Warszawą. Impreza zostanie uroczyście otwarta w piątek o godz. 12.00. Tego dnia odbędą się pokazy w klasach od I do VI. Wieczorem zaplanowano przyjęcie. W sobotę pokazy rozpoczną się o godz. 11.00 i potrwają do godz. 18.00. Do godz.13.45 konie będą prezentowane w klasach od VII do X. Po godz. 14.00będą prezentowane konie w czempionatach. Na godz. 18.45 przewidziano Wybór Najlepszego Konia Pokazu.

Wydarzenie cieszy się uznaniem wielu gwiazd polskich i europejskich stajni treningowych. To prawdziwa gratka dla miłośników koni arabskich czystej krwi.

W niedzielę 19 sierpnia 2018 roku impreza przeniesie się na warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

W ramach „Dnia Arabskiego” zostanie rozegrana w godz. 15.30 – 17.30 coroczna Gonitwa o Puchar Al Khalediah Poland. Będzie to gonitwa A-klasowa dla koni 4-letnich i starszych, na dystansie 1.600 m z pulą nagród w kwocie 65.000 zł.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/ 16.08.2018

 

Więcej:

Nadciągają araby

Nadchodzi Święto Koni!