Blisko 40 nowości mleczarskich w 2021 r.

 

Grudzień to czas, w którym przedsiębiorstwa dokonują podsumowania mijającego roku, w tym również wprowadzone nowości. Grupa Mlekovita w 2021 r. rozszerzyła swój asortyment o 39 nowości, m.in. z kategorii: dania gotowe, produkty funkcjonalne, czyli o wysokich naturalnych wartościach odżywczych, a także sery, śmietany, serki homogenizowane i lody.

 

Liczby mówią: Mlekovita

 

„Polacy podejmują coraz bardziej świadome decyzje zakupowe i zdrowiej się odżywiają. Rosną ich oczekiwania, zarówno w stosunku do składu produktu, jak i doznań smakowych.” – Twierdzi Dariusz Sapiński – prezes zarządu Grupy Mlekovita. – „ Z drugiej strony poszukują też produktów, które można szybko i wygodnie przygotować. W Mlekovicie konsekwentnie oferujemy konsumentom produkty odpowiadające na ich potrzeby i oczekiwania. Dlatego wytwarzamy m.in. linię produktów o prostym składzie, funkcjonalnych, bez laktozy czy wysokobiałkowych.” – Wyjaśnia Dariusz Sapiński – prezes zarządu Grupy Mlekovita.

 

Tegoroczne nowości charakteryzują się np. prostym składem. Jogurty pitne „Dar Pure”, dostępne w trzech wariantach smakowych (mango–banan, brzoskwinia–banan, truskawka–banan) zawierają tylko 3 składniki: jogurt, 39 proc. owoców i owies, nie zawierają laktozy i produkowane są bez dodatku cukru. Prosty skład mają również nowe serki homogenizowane „Polskie” w czterech wariantach smakowych: waniliowym, czekoladowym, jabłecznikowym i truskawkowym.

 

Certyfikat Dobry Produkt dla Mlekovity za innowacyjność

 

W sezonie wiosenno-letni 2021 r. Mlekovita wkroczyła z 15 nowościami w kategorii lodów – w linii „Wypasione” pojawiły się rożki, kubeczki i litrowa porcja rodzinna, natomiast w linię „Kuchmistrza” przedsiębiorstwo włączył propozycję dla lodziarni w postaci lodów w proszku włoskich i rzemieślniczych. W 2021 roku miały swoją premierę także lody śmietankowe bez laktozy, dostępne w tradycyjnych gałkach.

 

Nowością w kategorii śmietan jest natomiast śmietana „Polska ukwaszana” 18 proc., produkowana z naturalnych składników, czyli mleka i żywych kultur bakterii mlekowych. Natomiast pitna serwatka „DarPRO” z witaminami zawiera szczegółowo przebadane w Polsce bakterie należące do szczepu Lactobacillus plantarum PL4, których aktywność korzystnie kształtuje skład mikroflory jelita, zmienionej w wyniku działania czynników zaburzających jej skład. Jest dostępna w dwóch smakach: truskawkowym i cytrynowym.

 

Mlekovita przyjazna środowisku

 

Kolejna nowość Mlekovity, czyli paluszki serowe w panierce łagodnej lub pikantnej z linii „Bistro Minutka”, to doskonała propozycja na przekąskę serową na ciepło i odpowiedź na potrzeby konsumentów, poszukujących produktów, które można przygotować szybko i wygodnie. Przedsiębiorstwo rozszerzyła również kategorię serów, wprowadzając w 2021 m.in. ser Mozzarella & Cheddar wiórki, nowe warianty znanych i lubianych serów Cheddar, Sokół i Mazdamer w plastrach czy ser pleśniowy La Polle Camembert premium. W roku 2021 Mlekovita rozwijała sprzedaż poprzez nowe kanały – jako jedyne przedsiębiorstwo mleczarskie oferuje swoje produkty w dwóch sklepach internetowych: www.mlekovitka.pl oraz www.sba.com.pl.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/27.11.2021