Certyfikat Dobry Produkt dla Mlekovity za innowacyjność

 

Spożywanie wyrobów zawierających laktozę czyli cukier mleczny jest szkodliwe dla dorosłych. Niemniej ludzie lubią produkty mleczne. W odpowiedzi na te potrzeby konsumentów powstaje coraz więcej produktów spożywczych pozbawionych laktozy.

 

Grupę PTWP wydawca magazynu „Rynek Spożywczy” oraz serwisów portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl i horecatrends.pl dostrzega pozytywne przemiany na rynku. Egzemplifikacją jest przyznawanie Certyfikatów Dobry Produkt. Są one wręczane za najciekawsze produkty spożywcze, wyróżniające się jakością, innowacyjnością, oraz tradycyjną i regionalną recepturą, przeznaczonym na rynek detaliczny i HoReCa. Właśnie taki Certyfikat Dobry Produkt w kategorii Produkt Innowacyjny otrzymała Mlekovita za linię produktów mlecznych pozbawionych laktozy podczas Gali towarzyszącej XII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

 

– Mlekowita w ramach linii produktów bez laktozy oferuje m. in. mleko, masło, jogurty w kubku i pitne naturalne i smakowe, ser sałatkowo-kanapkowy, serek wiejski, serki homogenizowane, sery w plastrach i w bloku, twaróg i śmietanę. Łącznie asortyment o tych właściwościach liczy już 30 artykułów „Produkcja wyrobów mlecznych bez laktozy to nie tylko odpowiedź na potrzeby konsumentów.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Lecz również myślenie o zdrowiu konsumentów.

 

Mlekowita jest największą grupą mleczarską o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji na rynku polskim oraz zagranicznym. W skład przedsiębiorstwa wchodzi 20 zakładów produkcyjnych oraz 32 własne centra dystrybucyjne.

W ofercie Mlekovity znajdują się m. in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery pleśniowe, sery sałatkowo-kanapkowe, ser mascarpone, serek ziarnisty, sery mozzarella, mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu, mleka pasteryzowane, śmietanki UHT, mleczka zagęszczone, mleczka smakowe, napoje wysokobiałkowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, śmietany i śmietanki, masła i tłuszcze do smarowania, mleka w proszku, serwatkę w proszku oraz koncentraty białek serwatkowych. Najbardziej popularne produkty to np. mleko „Polskie” w butelce, mleko „Wypasione”, ser Favita, ser Sokół i masło ekstra „Polskie”. Przedsiębiorstwo jako pierwsze w kraju wprowadziło na rynek masło klarowane.

 

Mlekovita jest organizacją ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego (posiada uprawnienia eksportowe do 159 krajów świata).

Posiada certyfikat koszerności (KoherCertificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – firm o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw. Przedsiębiorstwo działa zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, obejmującym System Zarządzania Jakością ISO 9001, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000, który jest równoważny z IFS i BRC.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /BEJ/ 8.11.2019