Adamed Pharma na pierwszym miejscu

 

Przedsiębiorstwo Adamed Pharma znalazł się na pierwszym miejscu wśród pracodawców branży farmaceutyczno-biotechnologicznej w prestiżowym Rankingu „Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023”, przygotowanym przez.

Przedsiębiorstwo Adamed Pharma zajęło 1. miejsce w kategorii: „Farmaceutyka i Biotechnologia” oraz 19. miejsce w pełnym zestawieniu spośród 300 uwzględnionych w rankingu „Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023”, w którym dokonano porównania przedsiębiorstw. Redakcja miesięcznika „Forbes Polska” przygotowała ranking razem z międzynarodowym instytutem badawczym Statista. Badanie „Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023” objęło ok. 1.900 najlepszych pracodawców z 25 branż, zatrudniających co najmniej 250 osób.

„Nauka – Biznes – Innowacje a wyzwania współczesnej medycyny” – debata Instytutu Biznesu

Zwycięzców trzeciej edycji rankingu „Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023” miesięcznika „Forbes Polska”, wyłoniono na podstawie analizy ankiet, wypełnionych przez pracowników dużych przedsiębiorstw, uczestniczących w badaniu. Tytuł przyznawany jest na podstawie badania opinii, przeprowadzonego przez międzynarodowy instytut badawczy Statista, który od wielu lat publikuje rankingi najlepszych pracodawców na całym świecie.

2022 rok był wyjątkowo trudny. Po fali niekorzystnych problemów, wywołanych pandemia koronawirusa SARS-CoV-19 (2019-2021), pracodawcy wszystkich branż musieli mierzyć się z rekordowo wysoką inflacją i wyższymi kosztami prowadzenia działalności. Dla przedsiębiorstw sektora farmaceutycznego ostatnie lata to także dodatkowe wyznawania. Czas kiedy odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów, które leży u podstaw sensu działania Adamed Pharma – to dodatkowy czynnik, który wpływa na zaangażowanie łpracowników. To właśnie ta odpowiedzialność i poczucie misji – tworzą unikatowe środowisko pracy Adamed Pharma. Pomimo wyzwań makroekonomicznych, z jakimi mierzy się współczesna gospodarka, przedsiębiorstwo nadal inwestuje w rozwój najcenniejszego aktywu – pracowników, zaplecza infrastrukturalnego oraz projektów badawczo-rozwojowych. Od 2001 r. Adamed Pharma przeznaczył blisko 2.100.000.000 zł na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową.

„Świat, w formuje w jakiej funkcjonował jeszcze 5 pięć lat temu, nie istnieje.” – Uważa dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Współwłaścicielka i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Adamed Pharma. – „Pandemia koronawirusa SARS-CoV-19, wojna rosyjsko-ukraińska, za wschodnia granicą Polski, która wybuchła 24 lutego 2022 r., świadomość wyzwań, związanych ze zmianami klimatycznymi sprawia, że konieczna stała się zmiana dotychczasowych strategii działania. By móc szukać innowacyjnych rozwiązań, wdrażać w życie odważne decyzje, potrzebni są pracownicy, którzy mają w sobie adekwatne kompetencje, ciekawość świata, poczucie zaangażowania i odpowiedzialności. Pożądany jest duch founder’smentality (mentalność twórcy) i zależy im na rozwoju Adamed Pharma. Jestem dumna, ze właśnie tacy ludzie tworzą przedsiębiorstwo.”Oświadczyła dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Współwłaścicielka i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Adamed Pharma.

Adamed Pharma powstał dzięki pasji założyciela do medycyny i chęci rozwiązywania nierozwiązanych problemów medycznych, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów. Przedsiębiorstwo rozwijało się dzięki własnej myśli intelektualnej i patentom. Misją Adamed Pharma od początku istnienia jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny. By móc ją realizować właściciele od startu działalności przekazywali odpowiedzialność i decyzyjność Pracownikom w duchu koncepcji founder’smentality. Adamed Pharma tworzą ludzie, którzy dzięki swojej pasji i zaangażowaniu skutecznie wpływają na rozwój przedsiębiorstwa, a jednocześnie sami się rozwijają wraz z jej dynamicznym wzrostem. Badanie OHI przeprowadzone przez McKinsey w Adamed Pharma pokazało, że pracowników wyróżnia bardzo wysoki poziom odpowiedzialności na poziomie 83 proc.

Znamy nowych ambasadorów

„Szczególnie ważne jest dla Adamed Pharma przyjazne, bezpieczne i angażujące środowisko pracy.” – Tomasz Krzak – Dyrektor Rozwoju Ludzi, Kultury i Organizacji Adamed Pharma. – „Dbając o komfort w pracy i poza nią przedsiębiorstwo ma szeroką ofertę benefitów, dopasowaną do różnych grup współpracowników. Ze względu na dużą świadomość w zakresie zdrowia publicznego, zachęcamy naszych pracowników do korzystania z bezpłatnych akcji profilaktycznych i programu „Zdrowie na 5”. Dzięki takiemu podejściu budujemy zaangażowany, silny i zdrowy zespół.” – Wyjaśnia Tomasz Krzak – Dyrektor Rozwoju Ludzi, Kultury i Organizacji Adamed Pharma.

Adamed Pharma wszystkim swoim pracownikom, oferuje dostęp do najnowocześniejszych technologii i narzędzi. Dba o możliwość rozwoju i szkoleń. Adamed Pharma dokłada wszelkich starań, aby stworzyć szansę dla indywidualnego rozwoju, dopasowanego do zainteresowań i umiejętności w ramach przygotowywanych corocznie indywidualnych planów rozwojowych. Najlepsi pracownicy mają szansę na kursy i szkolenia na międzynarodowych uniwersytetach takich jak: London Business School, Insead, Stanford University.

Nowi Pracodawcy Godni Zaufania

Mając na uwadze różne potrzeby każdego z pracowników, przedsiębiorstwo daje możliwość samodzielnego wyboru interesujących świadczeń. W Adamed Pharma tworzone są programy talentowe powiązane z biznesem, gdzie angażuje się członków zespołu zarządzającego w dzielenie się wiedzą. To co wyróżnia przedsiębiorstwo to wpływ i podejmowanie decyzjiw ramach projektów, które prowadzą pracownicy. W Adamed Pharma dba się o to, aby cyklicznie dzielić się z pracownikami informacjami na temat wyzwań, wyników sprzedażowych oraz poziomu realizacji najważniejszych projektów strategicznych w ramach kwartalnych spotkań menedżerskich. I to co najważniejsze, zawsze w ramach organizacji kluczowy jest informacja zwrotna i wdrażanie konkretnych działań.

Pierwsze miejsce w segmencie farmaceutyka i biotechnologia dla Adamed, w rankinguPoland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023” miesięcznika „Forbes Polska” to wyróżnienie, które mówi samo za siebie. Jest najlepszym dowodem, że przedsiębiorstwo zmierza we właściwym kierunku, inwestując w ludzi i rozwijając ich potencjał i możliwości.” – Twierdzi Tomasz Krzak – Dyrektor Rozwoju Ludzi, Kultury i Organizacji Adamed Pharma.

Nowi Pracodawcy Godni Zaufania

Adamed Pharma jest rodzinnym przedsiębiorstwem farmaceutyczno-biotechnologiczną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Organizacja została założona przez dr n. med. Mariana Adamkiewicza w 1986 roku. Dziś zatrudnia około 2.500 osób. Posiada 2 zakłady produkcyjne w Polsce i jeden w Socjalistycznej Republice Wietnamu. Podmioty zależne: Davi Pharm, Adamed Laboratorios, Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa. Filarami rozwoju Adamed Pharma jest ekspansja zagraniczna, inwestycje w zwiększanie produkcji leków w Polsce oraz w innowacje. Przedsiębiorstwo prowadzi prace nad własnymi lekami innowacyjnymi. Własność intelektualna Adamed Pharma jest chroniona ponad 200 patentami w większości państw na świecie, a w swoim portfolio posiada ponad 500 produktów. Każdego roku produkuje 2.600.000.000 tabletek sprzedawanych na ponad 70 rynkach na świecie. Adamed Pharma zapewnia bezpieczeństwo lekowe milionom pacjentów w Polsce i wielu innych państwach. Przedsiębiorstwo przyczynia się do rozwoju krajowego rynku farmaceutycznego oraz ze względu na skalę przedsiębiorstwa – całej polskiej gospodarki. Wśród wielu osignęć i nagród jest również przyznany przez Instytut Biznesu ceniony i prestiżowy tytuł Ambasador Zdrowia.

Agencja Informacyjna, gospodarka, /ART/ 28.04.2023