Zwycięzcy Złotych Laurów

 

„Złote Laury Super Biznesu” to nagrody przyznawane przez redakcję „Super Biznes” – ekonomiczny dodatek do dziennika „Super Express”. W ten sposób są wyróżniane osoby, przedsiębiorstwa i instytucje, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za osiągnięcia sprzyjające rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości. Nagroda została powołana w 2014 roku z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

 

Podczas Gali, wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. W tym roku Kapituła przyznała nagrody w ośmiu kategoriach: Ambasador Polski na świecie – Iga Świątek i Grupa PZU, Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości – Żabka Polska; Innowacyjność – Link4 Towarzystw Ubezpieczeniowe; Medycyna i biznes – MSD Polska; Finanse – Polski Fundusz Rozwoju; Lider transformacji energetycznej – Polski Koncern Naftowy Orlen; Odpowiedzialny pracodawca – Provident Polska. Ponad to w kategorii „firma 30-lecia” specjalną statuetką „Złoty Laur Super Biznesu” wyróżniona została Grupa Lux Med.

„Lux Med jest organizacją z misją, którą realizuje każdego dnia, albowiem pomaga ludziom w dłuższym, zdrowszym i szczęśliwszym życiu. Może zabrzmi to górnolotnie, jednak nie mam wątpliwości, że to co robimy, zmienia świat na lepsze.” – Uważa Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med. – „Jedną z kluczowych zasad w Grupie Lux Med jest reinwestowanie zysków. Robi to od 30 lat. Co ważne, inwestuje tutaj, w Polsce. To nie tylko nowe placówki medyczne, szpitale czy miejsca pracy. Lux Med inwestuje w innowacje, technologie, zrównoważony rozwój. Podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 włączył się w realizację misji publicznej. Lux Med prowadzi szczepienia przeciw chorobie COVID-19, a nasi lekarze ratowali zdrowie i życie pacjentów w naszym szpitalu covidowym. Dziękuję naszym pacjentom, klientom i wszystkim pracownikom. Nagroda, przyznana przez redakcję „Super Biznes” – ekonomiczny dodatek do dziennika „Super Express” w kategorii „firma 30-lecia” jest dla nas przede wszystkim zobowiązaniem i mobilizacją do dalszej pracy.” – Skomentowała Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

 

Patronat Honorowy nad nagrodą „Złote Laury Super Biznesu” przyznawane przez redakcję „Super Biznes” – ekonomiczny dodatek do dziennika „Super Express” objęli: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Banków Polskich, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Business Centre Club i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

 

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med. zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.500.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest prawie 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych oraz blisko 3.000 poradni partnerskich. Grupa Lux Med zatrudnia ponad 18.500 osób, w tym około 7.500 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / ART/ 26.10.2021