Znika silna polska marka

 

Bank Zachodni WBK  funkcjonujący od lat na polskim rynku odchodzi w zapomnienie. To kolejna ewolucja instytucji finansowej powstałej z połączenia Banku Zachodniego z siedzibą we Wrocławiu i Wielkopolskiego Banku Kredytowego z Poznania. 

Bank Zachodni WBK jest 3. największym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów oraz 3. pod względem posiadanej liczby placówek. Instytucja finansowa powstała w wyniku połączenia w 2001 Banku Zachodniego S.A. i Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. Właścicielem BZ WBK 0d 2011 roku jest hiszpańska grupa Santander. 4 stycznia 2013 r. Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem.

Bank Zachodni WBK przestanie używać swojej marki i zostanie włączony w sieć funkcjonujących już placówek Santander Bank Polska.

Klienci dawnego BZ WBK mogą nie być zachwyceni faktem wysokich kosztów rebrandingu, na które złożą się ich opłaty za usługi bankowe i odsetki z kredytów.

„Mamy już wszystkie zgody na rebranding. Koszty to 60-70 mln zł i będą koncentrowały się na tym roku. Proces planujemy rozpocząć na jesieni, po wpisie do KRS” – powiedział Prezes BZ WBK Michał Gajewski. – „Jesteśmy przekonani, że ta zmiana nam pomoże. Jest oparta o silną międzynarodową markę. Zmiany będą bezbolesne dla klientów, a oferta ma się poprawić”.

Akcjonariusze BZ WBK w połowie maja 2018 r. zdecydowali o zmianie nazwy banku na Santander Bank Polska oraz zmiany siedziby rejestrowej na Warszawę. Zmiana nazwy banku na Santander Bank Polska jest elementem rozpoczętego pod koniec marca 2018 globalnego projektu unowocześnienia marki we wszystkich krajach, w których działa Grupa Santander.

Z polskiego krajobrazu zniknie znane i kojarzone z polską bankowością logo BZ WBK.

Grupa Santander, obsługuje ponad 132 mln klientów, w 13,7 tys. oddziałów, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku. Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największy bank strefy euro.

 

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna /MAN/ 25.07.2018