Największa księgarnia w Polsce

Dzisiaj to preferencje klientów i dostępność placówek decydują o asortymencie. To sprawia, że największą księgarnią w Polsce nie jest… księgarnia.

Poczta Polska posiada ponad 4,6 tys. placówek na terenie całego naszego kraju. Od dłuższego czasu w placówkach pocztowych można kupić prasę a także książki.  Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem klientów, którzy na pocztę nie przychodzą już tylko po przesyłki, znaczki i koperty.

Poczta Polska sprzedała 12 mln egzemplarzy gazet i ponad 1,5 mln szt. książek w pierwszym półroczu 2018 r.

Przychody Poczty Polskiej z działalności handlowej w segmencie sprzedaży książek i gazet wzrosły o 24% w skali roku.

Poczta oferuje blisko 1200 tytułów prasowych. Polacy na poczcie najchętniej kupują tygodniki, które stanowią niemal 50% wolumenu.  Co piąty klient kupujący gazety wybiera dziennik codzienny.

Obecnie w placówkach Poczty Polskiej działa kilkaset samoobsługowych stref handlu umieszczonych w salach obsługi klientów. W ten sposób można kupić nie tylko prasę, ale również artykuły biurowe, koperty i kartki okolicznościowe, wydawnictwa, artykuły dla dzieci oraz zestawy do pakowania.

– Obserwujemy zmiany zachodzące na rynku i się do nich dostosowujemy. Nowa strategia spółki stawia na dynamiczny rozwój firmy, dlatego poszukujemy nowych rozwiązań, nowych źródeł przychodów. Atutem Poczty Polskiej jest sieć placówek, jesteśmy obecni w każdej polskiej gminie. Nasza oferta cieszy się szczególnym zainteresowaniem poza dużymi miastami. Dzięki nam klienci mogą zapoznać się z aktualną prasą, czy najciekawszymi wydawnictwami książkowymi – mówi Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu Poczty Polskiej.

 

Poczta wzbogaciła ostatnio w swoich placówkach ofertę wydawnictw książkowych (w tym o tematyce związanej z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości). Na poczcie można kupić m.in. książki dotyczące historii Polski, publikacje biograficzne, beletrystkę, dla dzieci i poradniki.

W pierszej połowie półroczu 2018 r. Poczta Polska sprzedała 1,5 mln książek.

Najczęściej kupowanymi wydawnictwami są książki dla najmłodszych czytelników. W czerwcu 2018 najchętniej były kupowane kartonowe książeczki i książeczki z naklejkami. Przebojem okazał się„Quiz przedszkolaka” Wydawnictwa Aksjomat. Na drugiej pozycji na liście pocztowych bestsellerów znalazły się kolorowanki dla dzieci Wydawnictwa Ferment. W pierwszej piątce znalazła się także książka Beaty Pawlikowskiej „Kurs pozytywnego myślenia. Moja wewnętrzna moc” Wydawnictwa Edipresse.

Do kupowania książek zachęca serwis poczyta.pl, gdzie można zapoznać się ofertą wydawnictw dostępnych na poczcie a także ustalić czy w wybranej placówce Poczty Polskiej dostępne są egzemplarze tytułu, który nas interesuje.

Za pomocą serwisu można także zarezerwować dostępne w placówce wydawnictwo lub zamówić książkę z dostawą do najbliższej placówki pocztowej.

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna /EST/ 28.07.2018