Bardziej zdrowa Coca-Cola

Konsumenci przywiązują coraz większe znaczenie do jakości żywności. Coraz częściej i staranniej czytamy etykiety produktów spożywczych. Jedzenie i napoje mają być nie tylko smaczne, ale i zdrowie.

Choć sprzedaż popularnej Coca-Coli w skali globalnej ma się dobrze, koncern przewiduje, że ich pełne cukru markowe napoje zaczną tracić na popularności.

Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów jest nowa marka AdeZ – w założeniach koncernu mająca stanowić ofertę dla osób zainteresowanych tzw. zdrową żywnością.

– „Coca-Cola bardzo uważnie wsłuchuje się w dynamicznie zmieniające się potrzeby konsumentów. Od dziesięcioleci oferujemy produkty, które dopasowane są do stylu życia, diety czy preferencji smakowych konsumentów. Wprowadzenie na rynek marki AdeZ to odpowiedź na zainteresowanie zdrowszymi przekąskami oraz coraz mocniej zarysowujący się trend skupiony wokół diety roślinnej. Konsumenci potrzebują napojów funkcjonalnych, które dodatkowo świetnie smakują. Dlatego oferowanie większego wyboru zgodnego z upodobaniami i preferowanym stylem życia jest dobre zarówno dla naszych konsumentów, jak i dla rozwoju naszej działalności biznesowej” – podsumowała dyrektorka ds. marketingu w Coca-Cola Poland Services Paola Sandoval.

Napoje marki AdeZ powstają na bazie naturalnych składników – m. in. ryżu, owsa, soi, kokosów czy migdałów. Nie będzie w nich cukru ani słodzików, poza tymi naturalnie występującymi w owocach oraz stewią.

Sukces marki AdeZ wydaje się pewny – jeśli uwzględnimy trendy rynkowe oraz ogromne możliwości marketingowe i dystrybucyjne koncernu Coca-Cola. Jedynym ograniczeniem może okazać się cena. Większość producentów tzw. zdrowej żywności oczekuje za swoje produkty więcej pieniędzy niż za ich mniej zdrowe odpowiedniki. Czasem jest to uzasadnione wyższymi kosztami produkcji, czasem jest to wyłącznie strategia cenowa. Czy mogąc zamiast smacznej i słodkiej Coca-Coli Polacy zechcą wydać więcej na mniej słodki i zdrowszy AdeZ? Być może tak, pytanie jednak o ile więcej są skłonni zapłacić za naturalne składniki i brak cukru. Czy Coca-Cola nastawia się na podbój rynku czy tylko wyrównanie sobie strat z powodu mniejszego zainteresowanie słodzonymi napojami?

Globalny gracz jakim jest Coca-Cola może zmienić rynek napojów jeśli różnica ceny między butelką klasycznej Coli albo Fanty a butelką AdeZ nie będzie znaczna, lub bardzo zbliżona.

O tym jednak przekonamy się dopiero kiedy AdeZ pojawi się w polskich sklepach.

 

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna /EST/ 31.07.2018