Zdrowie Polaków po raz trzeci

 

„Zdrowie Polaków to największy kapitał polskiego społeczeństwa i największa inwestycja na przyszłość.” – Ta myśl stanie się tematem przewodnim 3. Kongresu „Zdrowie Polaków”, który odbędzie się w w dniach 25-26 października 2021 r. Przebieg wydarzenia  będzie można śledzić w Internecie. Debaty ekspertów, panele i wykłady będą transmitowane „na żywo” oraz na portalu społecznościowym facebook.

 

Polska Moc Biznesu rusza w listopadzie

 

3. Kongres „Zdrowie Polaków” to największe interdyscyplinarne przedsięwzięcie w 2021 roku, merytorycznie odnoszące się do najważniejszych problemów ochrony zdrowia i osiągnięć polskiej medycyny. W ramach wydarzenia odbędzie się 8 debat, kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i wykładów ekspertów z różnych dziedzin medycyny, ochrony zdrowia, a także ekonomii, gospodarki i mediów. 3. Kongres „Zdrowie Polaków” odbędzie się w Światowym Centrum Słuchu, w Kajetanach pod Warszawą. Będzie on realizowany w formie hybrydowej.

 

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i jej długofalowe skutki, nie tylko medyczne, to nie jedyny temat, który zostanie poruszony podczas 3. Kongresu „Zdrowie Polaków”. Zaproszeni do wystąpień eksperci z różnych dziedzin nauki i medycyny pokażą, jak nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do medycyny, zmieniając ją na lepsze.

 

Ruszyła „Nauka dla Społeczeństwa”

 

Uczestnicy 3. Kongresu „Zdrowie Polaków” będą odpowiadać na pytanie czy sztuczna inteligencja może sprostać oczekiwaniom naukowców w zakresie diagnostyki? Eksperci spróbują także znaleźć odpowiedzieć na pytanie z jakimi problemami psychicznymi zmagają się obecnie niemal wszyscy, a także dowiodą, że kolejną pandemią współczesnego świata jest już otyłość – jedna z najgroźniejszych chorób, która może generować ponad 200 powikłań zdrowotnych: cukrzycę typu drugiego, nadciśnienie tętnicze, zawał mięśnia sercowego…

 

Podczas 3. Kongresu „Zdrowie Polaków” będzie także mowa o działaniach władz ustawodawczych, wykonawczych i samorządowych na rzecz zdrowia Polaków, nauczaniu przed- i podyplomowym, roli i miejscu instytutów resortu zdrowia w szeroko rozumianej ochronie zdrowia.

 

Szczegółowy program Kongresu dostępny jest na stronie http://kongres-zdrowiepolakow.pl/

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka / DEC/ 22.10.2021