Żabka jako Partner Strategiczny Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023


Agencja Informacyjna: Żabka Polska została Partnerem Strategicznym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w 2023 roku. To wydarzenie, które odbędzie się w dniach 13-19 listopada 2023 r., ma na celu promowanie przedsiębiorczości i edukację biznesową.

Żabka wspiera przedsiębiorczość

Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska, podkreśla długoletnie zaangażowanie firmy w wspieranie przedsiębiorczości i dzielenie się wiedzą biznesową: Żabka nieustannie wspiera osoby przedsiębiorcze w świadomym budowaniu i podejmowaniu działalności biznesowych. Rozwijamy szereg inicjatyw edukacyjnych w tym Studium Przedsiębiorczości oraz angażujemy się w wiele działań wspólnie z innymi instytucjami. Jesteśmy też partnerem kierunku „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” organizowanego wspólnie z siecią szkół policealnych TEB. Z wielką przyjemnością kolejny raz aktywnie włączamy się w działania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w ramach którego nasi przedstawiciele podzielą się 25-letnim doświadczeniem w budowaniu biznesu franczyzowego – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.

Inauguracja i prelekcje

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości został zainaugurowany 13 listopada w Poznaniu. Podczas inauguracji odbyły się prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem i współpracą z Żabką oraz rozwijaniem i edukacją w ramach Akademii Przedsiębiorczości i Studium Przedsiębiorczości.

Szkolenia i spotkania

Żabka organizuje liczne webinary, szkolenia i spotkania stacjonarne, m.in. na tematy komunikacji, wystąpień publicznych i innowacji. Spotkania odbędą się w Bydgoszczy, Gdańsku, Płocku, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu, gdzie poruszone zostaną tematy związane z modelem franczyzowym i innowacjami.

Terminy nadchodzących spotkań:

  • Bydgoszcz (Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, 17.11),
  • Gdańsk (Uniwersytet WSB Merito, 21.11),
  • Płock (Akademia Mazowiecka, 15.11),
  • Toruń (Centrum Wsparcia Biznesu, 15.11),
  • Warszawa (Cambridge Innovation Center/ Fundacja Venture Café, 16.11),
  • Wrocław (inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, 15.11).

Dni Otwarte z Żabką

Zorganizowane będą Dni Otwarte w sklepach sieci w Warszawie (17 listopada), Zamościu (18 listopada) czy Puławach (18 listopada). Bedą to wydarzenia, podczas których można będzie uzyskać informacje na temat prowadzenia własnych placówek Żabki.

Edukacja dla wszystkich chętnych

Żabka stawia na edukację przyszłych franczyzobiorców poprzez 3-tygodniowe szkolenia i 6-miesięczny onboarding, a także współpracę z Politechniką Warszawską w ramach programu „Akademia Przedsiębiorczości”. Firma angażuje się również w działania edukacyjne skierowane do studentów, absolwentów i potencjalnych przedsiębiorców.

Polacy są przedsiębiorczy

Żabka, jako Partner Strategiczny Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023, demonstruje swoje zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Przez szereg inicjatyw edukacyjnych i współpracy z instytucjami oświatowymi, firma znacząco przyczynia się do budowania świadomości biznesowej i rozwijania umiejętności przedsiębiorczych wśród różnych grup społecznych.

Więcej informacji o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości na stronie: https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

Agencja Informacyjna, Gospodarka, /AIN/ 13.11.2023

Ilustracja: DALL-E