Wzrusz, trans, nostalg i ukołysk

 

Muzyka jako funkcja aktywizująca? Dlaczego nie? O takiej mocy muzyki starają się przekonać Joanna Kossakowska i Gwidon Cybulski, którzy wytwarzanymi przez siebie dźwiękami pragną przywitać wiosnę.

 

Ośrodek Kultury Oko zaprasza na koncert Fragile czyli nieprzypadkowe spotkanie dwojga przyjaciół i artystów: Joanny Kossakowskiej (Mosaik) i Gwidona Cybulskiego (Gadająca Tykwa, Wielbłądy). Muzycy byli twórcami płyty „WOLNO!” w ramach zespołu Mosaik. Jako duet zadebiutowali występem w finale konkursu Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2018.

 

Duet Fragile tworzy autorskie utwory inspirowane melancholijnymi melodiami i pieśniami z Mazowsza i z Afryki Zachodniej.

To dialogi na skrzypce i zachodnioafrykańskie ngoni, to dwugłos wyśpiewujący tęsknotę za bezkresną sawanną, za równiną usłaną polami i łąkami, za bliskością i zachwytem nad „tu i teraz”. Artyści opowiadają muzyką o uczuciach, które ludzie noszą ukryte w sercu i które najlepiej byłoby oznaczyć etykietą „Fragile” – Ostrożnie! Kruche!. Fragile zagra utowry o tym, o czym inni śpiewają cicho i nieśmiało. „Będzie wzrusz, trans, nostalg i ukołysz”. – Obiecują muzycy i zapraszają. – „Weźcie chusteczki do ocierania łez. Obudzimy w was czułość do świata”.

 

 

Koncert Energia Źródeł – Folkowe OKO – Fragile zaplanowano na sobotę 23 marca 2019 roku o godz. 19 w Ośrodku Kultury Ochoty OKO (ul. Grójecka 75, Warszawa).

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /DEC/ 20.03.2019

 

 

 

Related Post