Festiwal Wódki i Zakąski

Wysokoprocentowy Festiwal

 

Alkohol szkodzi zdrowiu, ale jednocześnie obłożony wysoką akcyzą, dochody z której wspieraja budżet państwa. Skutek jest taki, że do procentowych trunków stosunek można mieć ambiwalentny. Niemniej kultura gorzelnicza w Polsce ma wielką tradycję. Można się o tym przekonać podczas drugie edycji Festiwalu Wódek i Zakąsek.

Celem Festiwalu Wódki i Zakąski jest pielęgnowanie kultury i tradycji polskiego stołu oraz nadanie polskim alkoholom i polskiej kuchni należnej rangi, na tle innych narodowych kultur alkoholowych i gastronomicznych. Wydarzenie zaplanowano w dniach 19-20 października 2018 r. w Reducie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10 w Warszawie. Jest to najważniejsze w Polsce przedsięwzięcie poświęcone krajowej tradycji wódki i zakąski, które poziomem dorównuje najlepszym międzynarodowym festiwalom, celebrującym gorzelniczy dorobek poszczególnych krajów.

Uczestników Festiwalu Wódki i Zakąski może liczyć na wiele atrakcji – m. in. największa w Polsce strefa degustacji, targ zakąsek, pokazy barmańskich mistrzów świata, prelekcje o historii wódki oraz panele dyskusyjne, warsztaty edukacyjne i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Pasjonaci historii będą mieli niepowtarzalną okazjębycia świadkami przekazania do pierwszego w Polsce Muzeum Wódki przy Pl. Teatralnym w Warszawie unikalnej kolekcji eksponatów, które wyemigrowały do Stanów Zjednoczonych przed wybuchem II wojny światowej oraz zwiedzić okolicznościową wystawę „Muzeum Wódki na 100-lecie Niepodległości”. W trakcie Festiwalu Wódki i Zakąski odbędzie się premierowa prezentacja najnowszej powieści „Śledztwo ostatniej szansy”, której autorem jest Grzegorz Kalinowski, warsztaty kulinarne, które poprowadzi Robert Sowa oraz prelekcje gwiazd światowej sceny koktajlowej. Wydarzenie zakończy „Kolacja Mistrzów” z udziałem Bartosza Węglarczyka i jego gości.

W czasie Festiwalu Wódki i Zakąski swoje wyroby zaprezentują najbardziej uznani producenci alkoholi, w kategoriach wódki, nalewki, miody pitne i likiery.

Każdy odwiedzający będzie mógł spróbować – w cenie biletu – wszystkich rodzajów alkoholu, jakie będą prezentowane na stoiskach. Cena biletu zawiera również możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach i panelach dyskusyjnych. Dodatkowo, w specjalnie wydzielonej części odbędzie się „Targ Zakąsek”,w którym, będzie można spróbować specjałów przygotowanych na tą okoliczność przez szefów kuchni warszawskich restauracji: Elixir w Domu Wódki, Oberży pod Czerwonym Wieprzem i Folk Gospody.

Organizatorem Festiwalu Wódki i Zakąski jest Dom Wódki, wchodzący w skład Grupy Good Food Concept, realizującej koncepty restauracyjne nieprzerwanie od 1999 r.

Twórcą i współwłaścicielem grupy jest Piotr Popiński, restaurator, jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów rynku gastronomicznego, doradca w wielu realizacjach branży HoReCa. W skład Good Food Concept wchodzą: Restauracja Elixir w Domu Wódki, The Roots Cocktail Bar & More, Oberża pod Czerwonym Wieprzem, Restauracja Folk Gospoda, Muzeum Wódki i ElixirBoutique.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 16.10.2018