Upadek Neckermann Polska

 

 

Zarząd Spółki Neckermann Polska złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości.

 

“Z ogromną przykrością informuję, że w dniu 25.09.2019 działając w zgodnie z przepisami polskiego prawa, a w szczególności z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych w związku z niewypłacalnością  Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B w celu pokrycia roszczeń klientów Neckermann Polska oraz w celu sprowadzenia do kraju wszystkich klientów Neckermann Polska pozostających obecnie zagranicą” – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

 

Zgodnie z procedurami opiekę nad klientami Neckermann Polska przejmuje Urząd Województwa Mazowieckiego. Marszałek i Allianz Polska uruchomili fundusz gwarancyjny. Do ubezpieczyciela powinni zgłosić się wszyscy turyści – klienci biura będący w trakcie wyjazdu wakacyjnego lub Ci którzy opłacili ofertę Neckermann ale nie zdążyli z niej skorzystać.

23 września 2019 roku upadłość zgłosiło jedno z najstarszych biur podróży na świecie – Thomas Cook PLC. Spółka w pełni zarządzała udziałami Neckermann Polska.

W trakcie ogłoszenia decyzji spółki na wakacjach przebywało 3600 klientów biura.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/ 25.09.2019