Tomasz Wybranowski jako „Zaklinator”

 

 

Znany poeta i dziennikarz Tomasz Wybranowski po siedmiu latach milczenia wydał nową książkę „Zaklinator”. Premierę zapowiedziano na czwartek 26 września.

 

Arkusz poetycki „Zaklinator”, którego autorem jest Tomasz Wybranowski zawiera jego najnowsze wiersze. Książka ukazała się w serii poetyckiej Związku Pisarzy Katolickich. Dla fanów poezji Tomasza Wybranowskiego to elektryzująca wiadomość.

 

Już w czwartek 26 września 2019 rok Niezależne Pismo Artystyczne „Enigma. Ludzie * Sztuka * Myśli” oraz Klub Księgarza zapraszają na spotkanie poetyckie „Poetów Trzech –rok po Zamościu”, w którym wystąpi Tomasz Wybranowski, partnerować będą mu inni poeci Juliusz Erazm Bolek i Marcin Sendecki.

Podczas wydarzenia będzie promowana książka „Zaklinator”, której twórcą jest Tomasz Wybranowski. Zainteresowani powinni przybyć w czwartek, 26 września 2019 rok, o godz. 19.00 do Klubu Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie.

 

Tomasz Wybranowski to dziennikarz, publicysta, radiowiec, poeta i pisarz. Jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej i doktorantem Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Autor czterech tomików wierszy: „Oczy, które…” (1990), „Czekanie na świt” (1992), „Biały” (1995), „Nocne Czuwanie” (2012). Jego utwory znalazły się w ponad 30 antologiach literackich i zostały przetłumaczone na język angielski, rosyjski, bułgarski i chorwacki. Autor i prowadzący program „Polska Tygodniówka” nadawany przez rozgłośnię NEAR 90, 3 FM w Dublinie, wyróżniony przez środowiska polonijne w Irlandii nagrodą „Dziennikarz Roku 2010”. Obecnie jest dyrektorem muzycznym sieci radia WNET i szefem Studia 37 w Dublinie.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Q3xfV2dMQJ8[/embedyt]

 

Podczas spotkania wystąpi także poeta, dziennikarz i krytyk literacki Marcin Sendecki, którego twórczość została wyróżniona   m. in. Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w kategorii „książka roku” za tom „Przedmiar robót(2015) i Nagrodą Poetycką im. Wisławy Szymborskiej za tom „W” (2017). W 2019 Marcin Sendecki opublikował dwie nowe książki „Ka” i „Koniec wakacji”.

 

Trzecim twórcą biorącym udział w wydarzeniu jest Juliusz Erazm Bolek laureat nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO za książkę „Abracadabra”. Jego poemat „Corrida” został uznany za „Wiersz Roku 2017” i „Książkę Roku 2017”, a autor otrzymał nagrodę „Złote Pióro”.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna,  Kultura /DEC/ 23.09.2019