Jak kupować świadomie?

 

 

Ruszyła druga edycja kampanii “Produkt Polski”. Akcja informacyjna ma na celu zwiększenie świadomości w społeczeństwie odnośnie tego, jaka jest dostępna gama krajowych produktów.

 

Pierwsze efekty kampanii można było zobaczyć w kwietniu. Wtedy w telewizjach emitowano spot informacyjno-promocyjny. Tym razem Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, czyli inicjatorzy idei,  oprócz spotów wychodzą z cyklem szkoleń dla rolników oraz producentów.

 

Samą listę produktów wyprodukowanych w Polsce z polskich surowców można znaleźć na stronie internetowej www.polskasmakuje.pl. Obecnie baza posiada 6 500 pozycji, z czego 1 300 ze specjalnym oznakowaniem.

 

“To najlepiej rozumiany patriotyzm gospodarczy. Jesteśmy krajem otwartym. Nie możemy i nie zamierzamy zamykać granic. Chcemy jednak dotrzeć do Polaków, bo to oni podejmują ostateczne decyzje w sprawie zakupów. Polska żywność to jest najlepszy wybór jaki może się trafić polskim konsumentom” – mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej rozpoczynającej ogólnopolską kampanię informacyjną.

 

Jakie to produkty? Muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25 proc. masy tych produktów, jednakże pod warunkiem, że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. Umieszczenie oznakowania “Produkt Polski” bez spełnienia warunków podlega karze finansowej.

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa obrali za cel budowanie silnej marki polskich produktów. Kampania “Produkt Polski” jest efektem tzw. „Strategii Promocji Żywności”

=

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /GRB/ 24.09.2019