Tomasz Parol: wszystko zmierza do gospodarki wojennej

Gdy ktoś mnie pyta jako eksperta od „długów” o prognozy odnośnie inflacji i stóp procentowych to mrożę go udzielając odpowiedzi, że obecnie żyjemy w bardzo wygodnych czasach i taniej rzeczywistości, w porównaniu z tym co będzie się w Polsce działo 2023 roku, nawet bez wojny u nas.

I nie może być inaczej, ponieważ mamy do czynienia z lawinowo narastającą konsekwencją prowadzonej od 30 lat polityką braku konsekwencji.

Państwo kreujące redystrybucją politykę wygody dla nieodpowiedzialnych obywateli, moderowanych finansowo, przez nigdy nie odpowiadające za swoje czyny banki, nie jest w stanie poradzić sobie z permanentnym stanem nadzwyczajnym jakim jest wojna i wrogie (tak WROGIE) otoczenie wielkich postimperialnych zagranicznych sąsiadów.

Państwo będące wiecznie zakładnikiem roszczeń wewnętrznych, w imię wygranych wyborów, które wypełnia, dzięki podstępnemu łupieniu brudnych naczyń i dzięki klienckiemu podejściu (celem jałmużny) do wielkich struktur międzynarodowych (Unia Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy czy ostatnio wojskowy sojusz wojskowy Pakt Północnoatlantycki – NATO) pozbawiło się samoregulatora oraz mechanizmów przestawiania gospodarki (społeczności) z trybu sielanki w tryb wojny.

Rozbudowywanie aparatów budżetówki, duszenie przedsiębiorców procedurami, podatkami, głupimi karami, masą ukrytych kosztów i danin publicznych (to te brudne naczynia) a przy tym pieszczenie się z każdą mniejszością, pozbawiło obywateli części umiejętności dostosowawczych i swoistego barometru finansowego. Im dłużej państwo będzie oferować ułudę (prof. Adam Glapiński – prezes Narodowego Banku Polskiego: szczyt inflacji będzie w lipcu 2022 r.) zarówno rynkowi wewnętrznemu i polskim gospodarstwom domowym jak i samemu się łudzić, odnośnie sytuacji międzynarodowej, (np. że brak Krajowego Planu Odbudowy (PKO) i dojeżdżanie Polski przez Parlament Europejski, to nie atak Republiki Federalnej Niemiec, realizującej na swoim poletku i swymi środkami to co robi Federacja Rosyjska na ostro, po swojemu względem ukraińskiej części Bałtycko-Czarnomorskiego Sojuszu) tym z większego konia i na twardszą glebę spadniemy.

W mojej ocenie wszystko zmierza do gospodarki wojennej i państwo powinno jak najszybciej o tym opowiedzieć obywatelom. Na przykład rezygnując ze zbijania drożyzny. Naprawdę, żyjemy w cywilizacji nadbogactwa w rzeczy zbędne i niebezpiecznie zbyt wysokiego bezpieczeństwa (socjale, inwigilacje, rozbuchana sprawozdawczość).

Ludzie muszą zrozumieć, że robi się naprawdę niebezpiecznie i że muszą ponieść jak najszybciej koszt wojny za miedzą i wojny gospodarczo-politycznej z nami.

Paradoksalnie dziś Polska nie powinno juz sie starać o Krajowego Planu Odbudowy tylko pomóc obywatelom nauczyć się radzić sobie bez dotacji Unii Europejskiej, zwiększając im przestrzeń wolności i odpowiedzialności, a więc stawiając na zaradność Polaków.

Tomasz Parol


Tomasz Parol – prawnik, przedsiębiorca i społecznik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracjina Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył także Master’s Certificate In Project Management, Managing ProjectsMaster’s Certificate In Project Management na The George Washington University School of Business. Jest członkiem MENSA POLSKA od 1991 r.Posiada IQ 160.

Tomasz Parol jest specjalistą w zakresie prawa gospodarczego, transportowego, administracyjnego i wykroczeń, jeden z założycieli Polskiej Izby Cła, Logistyki i Spedycji. Pracował jako prawnik i szef działów prawnych w polskich przedsiębiorstwach i międzynarodowych korporacjach: News Corp., Deloitte, PwC, DB Schenker, Grupie Orange, Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Przez wiele lat współpracownik polskich kancelarii prawnych w sprawach dotyczących branży TSL, prawa drogowego oraz budowlanego. Jest twórcą i Prezes Zarządu Fundacji Fundacja Angeli Iustitia Anioły Sprawiedliwości.

Tomasz Parol to także dziennikarz oraz kreatywny twórca nowoczesnych projektów medialnych (NowyEkran.pl, 3obieg.pl) i Kancelarii Direct Anuluj-Mandat.pl, Anuluj-Dlug.pl, Anuluj-Natreta.pl. Pisał dla Pulsu Biznesu w dodatku TSL, publikował porady na tematy prawne i wehikułów finansowych w miesięczniku „UE Fundusze Strukturalne”, oraz artykuły historyczne i popularnonaukowe w „Uważam Rze”. Zawodowy negocjator oraz komentator polityczny i demaskator manipulacji medialnych.

Tomasz Parol jest założycielem systemu do skutecznej walki z nadużyciami względem kierowców i użytkowników pojazdów Anuluj-Mandat.pl, firmy Anuluj-Dlug.pl walczacej masowo z bezprawną windykacją i egzekucją oraz twórca aplikacji telefonicznej Anuluj-Natreta.pl chroniącej przed nękaniami ze strony firm windykacyjnych i telemarketingowych pod nadzorem adwokatów, z możliwością uzyskania odszkodowania.

Tomasz Parol jest wysokiej klasy ekspertem w tropieniu i niszczeniu oszustów z funduszy sekurytyzacyjnych, parabanków, lichwiarskich chwilówek i tzw. windykacji terenowej. Współpracuje z większością mecenasów w Polsce wyspecjalizowanych w tych sprawach i działających po stronie krzywdzonego obywatela., pasjonatem Kart Polskich i Szachów dla Trzech. Propaguje też hipotezę starożytnej Polski lechickiej.

Agencja Informacyjna, Opinie, /DEC/ 18.05.2022