Eligiusz Komarowski: Ludzie dla „Władzy”, czy „Władza” dla ludzi?

Od kilku dni, mieszkańcom, fragmentu ulic Bydgoskiej, Okólnej i Ludowej w Pile, sen z powiek spędza pomysł Piotra Głowskiego – włodarzagminy Piła, dotyczący likwidacji osiedlowego parkingu i uniemożliwienia mieszkańcom w tym miejscu parkowania samochodów, a przedsiębiorcom prowadzącym pawilony handlowe – defacto prowadzenie działalności.

Piotr Głowski – włodarz gminy Piła planuje bowiem poprzez uchwalenie stosownego planu zagospodarowania przestrzennego likwidację parkingu i np. budowę budynku wielorodzinnego o wysokości 5 pięter przez Pilską Spółdzielnię Lokatorsko-Mieszkaniową, której prezesem od wielu lat radny Rady Miasta Piły p. Lucjan Szutkowski.

W tym miejscu mieszka około 260 rodzin, której znacząca część posiada np. samochody osobowe, a w najbliższym terenie nie ma praktycznie innych miejsc parkingowych. O tym czy zostawić parking, czy kolejne miejsce w ciasnym kwartale miasta Piła pod developerkę to jak przypuszczam nikt mieszkańców nie pytał.

Decyzję w tej kwestii, na wniosek prezydenta miasta, podejmą radni miejscy w większości przez Pilan, wybrani z list Koalicji Obywatelskiej. Teraz mieszkańcy muszą się określić czego tak naprawdę oczekują od swoich przedstawicieli. Milczenie bowiem może spowodować powstanie takich „potworków” jak utworzenie jednokierunkowego ruchu na ulicy prowadzącej do największego zakładu pracy w Pile (ulica Kossaka), „złotej korony” na pilskiej wyspie, czy wielu innych „architektonicznych olimpów” w mieście.

Jeżeli mieszkańcy Piły uznają, że w tej sprawie może się przydać Starosta Pilski proszę o kontakt. Pamiętajcie najgorsze co nas może spotkać to „milczenie” i „apatia”. To „władza” jest dla Was, a nie na odwrót. Jak „władzy” wydaje się, że jest inaczej to znak, że jej czas już dobiega końca.

Eligiusz Komarowski

P.S. Dla transparentności sprawy z głosowania uchwały na ten temat powinni być wykluczeni radni, którzy mają interes prawny w tej sprawie np będący jednocześnie pracownikami Pilskiej Spółdzielni Lokatorsko-Mieszkaniowejnp wspomniany Lucjan Szutkowski czy p. Teresa Kasior

Eligiusz Komarowski jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ukończył także studia podyplomowe z zakresu finansów i marketingu oraz MPA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, studia MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu i uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration. Eligiusz Komarowski zawodowo przez 20 lat związany był z grupą kapitałową Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

W 2014 r. Eligiusz Komarowski został etatowym Członkiem Zarządu Powiatu w Pile, a od 2016 r. pełni funkcję Starosty Pilskiego. Wcześniej przez 3 kadencje sprawował mandat radnego Rady Miejskiej, w tym funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz przewodniczącego Klubu Radnych w gminie Wyrzysk. Od 2017 roku jest prezesem Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile. W kadencji 2018-2023 jest radnym Rady Powiatu w Pile.

Eligiusz Komarowski był członkiem Zarządu Nadnoteckiego Stowarzyszenia Sportowego w Pile, Wojskowego Klubu Sportowego „Sokół” w Pile oraz wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Bokserskiego. Zrezygnował z tych funkcji chwilą wyboru na stanowisko Starosty Pilskiego. Od 2015 jest Sędzią Bokserskim Olimpijskiej Klasy Międzynarodowej. Interesuje się sportami walki, strzelectwem, kryminalistyką i kryminologią, ekologią i ochroną środowiska.

 

Agencja Informacyjna, Opinie /DEC/ źródło: facebook, 30.03.2022