Teleperformance – światowy lider outsourcingu procesów biznesowych rozpoczyna działalność w Gruzji

Agencja Informacyjna: Teleperformance – francuski gigant outsourcingowy inwestuje w gruzińską gospodarkę, kreując nowe miejsca pracy i wpływając na wzrost potencjału eksportowego kraju.


Z rozwojem globalnej ekonomii i rosnącą konkurencją na rynku usług biznesowych, Francuska firma Teleperformance, lider w branży outsourcingu procesów biznesowych (BPO), rozszerza swoje działania o nowy rynek – Gruzję. Inwestycja ta jest wynikiem współpracy z agencją państwową Enterprise Georgia, promującą przedsiębiorczość, inwestycje i eksport, i stanowi dowód na atrakcyjność gruzińskiego środowiska biznesowego.

Gruzja na celowniku międzynarodowych inwestorów

Rynek gruziński zyskuje na znaczeniu wśród globalnych graczy z sektora BPO dzięki wielojęzycznemu, dobrze wykształconemu kapitałowi ludzkiemu, korzystnemu środowisku biznesowemu i efektywności kosztowej. To właśnie te czynniki przyciągnęły uwagę Teleperformance, światowego lidera w dziedzinie zarządzania relacjami z klientem, moderacji treści oraz telemarketingu.

Teleperformance – potęga w zarządzaniu relacjami z klientem

Założone w 1978 roku we Francji, Teleperformance jest znane z obszernej wiedzy w zarządzaniu relacjami z klientem, zatrudniając ponad 410 000 osób na całym świecie. Rozpoczęcie działalności w Gruzji przez firmę to nie tylko potwierdzenie jej globalnej strategii ekspansji, ale również świadectwo zaufania do gruzińskiego rynku pracy i jego potencjału.

Enterprise Georgia – katalizator rozwoju gospodarczego

Państwowa agencja Enterprise Georgia, grając kluczową rolę w przyciąganiu inwestycji, wspiera rozwój lokalnych przedsiębiorstw oraz międzynarodowych korporacji. Współpraca z Teleperformance to kolejny krok w kierunku umocnienia pozycji Gruzji jako nowego, konkurencyjnego gracza na globalnym rynku usług dla klientów.

Nowe miejsca pracy i wzrost eksportu

Zastępca ministra gospodarki Gruzji, Romeo Mikautadze, podkreśla, że projekty wspierane przez Enterprise Georgia przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz zwiększania potencjału eksportowego kraju. Przykładem jest otwarcie odnowionej przestrzeni produkcyjnej i nowego showroomu Sakcable, największego producenta kabli w Gruzji.

Innowacyjność i ekspansja Sakcable

Sakcable, dzięki nowoczesnej przestrzeni produkcyjnej wyposażonej w zaawansowane technologicznie maszyny – inwestycji wspartej przez Enterprise Georgia – uruchamia produkcję nowych, energooszczędnych produktów, które cieszą się dużym popytem zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Firma rozpoczęła również produkcję kabli słonecznych, które zdobywają uznanie na światowym rynku i otrzymały europejskie certyfikaty jakości.

Znaczenie inwestycji dla rynku pracy

Po modernizacji, Sakcable stworzyła 35 nowych miejsc pracy, co jest efektem wsparcia w postaci subwencji kredytowej otrzymanej od Enterprise Georgia. Pokazuje to, jak strategiczne inwestycje mogą przyczynić się do wzrostu zatrudnienia i poprawy jakości życia gruzińskich obywateli.

Gruzja zaczyna się liczyć

– Gruzja pracuje na tytuł prymusa na ścieżce integracji europejskiej – mówi redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski. – Zaczynają to doceniać zagraniczni inwestorzy, którzy wolą rozpocząć inwestycje zanim jeszcze w Gruzji wejdą wszystkie regulacje prawa unijnego. Warto jednak docenić w tym rolę państwowej agencji Enterprise Georgia, która kontynuuje tradycje gruzińskiej gościnności, tym razem w przestrzeni biznesowej – komentuje Miłosz Manasterski.

Agencja Informacyjna, AI World, Gospodarka /AIN, agenda.ge/ 5.11.2023

Ilustracja: DALL-E