Sztuka łączy w Galerii im Michała Elwiro Andriollego

 

„Sztuka łączy” to tytuł wystawy malarstwa i rzeźby organizowany przez Nałęczowski Ośrodek Kultury w Galerii im Michała Elwiro Andriollego.

W Galerii im Michała Elwiro Andriollego Nałęczowskiego Ośrodka Kultury na wystawie „Sztuka łączy” prace malarskiej zaprezentują: Beata Raczyńska, Katarzyna Kalinowska, Hanna Król i Zuzanna Wojczakowska. Dodatkowo swoje prace rzeźbiarskie przedstawi Jan Stępień. Ekspozycję będzie można zwiedzać W Galerii im Michała Elwiro Andriollego przy ul. Lipowej 6 w Nałęczowie, od 10 do 30 czerwca 2023 r. w godz. 10.00-17.00.

Jan Stępień opublikował nową książkę „Wojak Janunio”

Jan Stępieńpoeta, pisarz i rzeźbiarz. Opublikował 4 powieści i zbiory opowiadań. Jest także autorem 8 tomików wierszy. Jego twórczość tłumaczono na język niemiecki, angielski, arabski i esperanto. Zbiór opowiadań pt.: „Miniaturen” z jego rysunkami ukazał się w 2012 roku w Austrii. Jesienią 2009 w teatrze im. Solskiego w Tarnowie odbyła się prapremiera jego sztuki „W windzie”. Monodram „Róża” zaprezentował Wojciech Siemion (Zamość 2010 rok).

Jan Stępień rzeźby i rysunki wystawiał w wielu miastach Polski, w Królestwie Belgii, Wielkim Księstwie Luksemburga i na Węgrzech. O całości jego dorobku twórczego napisana została praca magisterska obroniona na Uniwersytecie w Białymstoku (2003 rok).

Jan Stępień jest członkiem ZLP oraz członkiem  Zarządu Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC) z siedzibą w Wenecji, w Republice Włoskiej. W 2021 roku otrzymał Polonijny „Oskar” za współpracę ze środowiskami polonijnymi oraz za współpracę z pismem „Jupiter” wydawanym w Wiedniu, stolicy Republiki Austriackiej

Jan Stępień: Tęsknota Juliusza Erazma Bolka do raju utraconego

Nałęczowski Ośrodek Kultury rozpoczął działalność w 1960 r. W 2010 r. jako jedna z 50. placówek kulturalnych z terenu całej Rzeczpospolitej Polskiej i jako jedna z 4. z województwa lubelskiego został zakwalifikowani do elitarnego Programu „Dom Kultury +” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Nałęczowski Ośrodek Kultury organizuje: koncerty, festiwale, spektakle teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy plenerowe i  zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi także kino „Cisy” oraz , Galerię im. Michała Elwiro Andriollego.

Agencja Informacyjna, kultura, /DEC/ 6.06.2023