Sytuacja turystyki tak zła, że aż dobra

Sytuacja biur podróż, linii lotniczych, hoteli i restauracji oraz wszystkich innych organizacji działających w branży turystycznej w związku z pandemią koronawirusa jest tragiczna. I tym problemom oraz wyzwaniom będzie poświęcone VII Forum Promocji Turystycznej w Hydropolis we Wrocławiu.

Być może wyznaczenie daty wydarzenia na 17 czerwca 2020 roku jest optymistyczne, albowiem zakłada, że do tego czasu Polska upora się z chorobą. Dla branży turystycznej to jednak wielka nadzieja, bo każdy dzień to olbrzymie straty. Forum Promocji Turystycznej będzie jedną z pierwszych okazji do spotkania przedstawicieli szeroko rozumianej branży turystycznej, po wybuchu pandemii. Rozmowy o promocji turystycznej będą szczególnie ważne po kryzysie wywołanym koronawirusem a dobre przykłady, pomysły na najbliższą i dalszą przyszłość mogą okazać się dla wielu uczestników imprezy na wagę złota.

Na Forum Promocji Turystycznej mają być obecni przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Organizacji Turystycznej, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. W tym gronie zostanie odjęta dyskusja nad kondycja i przyszłością polskiej branży turystycznej. To o tyle istotne, że zdaniem ekspertów pierwszą branżą jaka odrodzi się po pandemii będzie turystyka krajowa. Aktualne będą także sesje poświęcone turystyce ekologicznej.

Organizatorami VII Forum Promocji Turystyki są: redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl oraz Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Partnerami: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego i Polonus. Patronami są: Ministerstwo Rozwoju, Marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Polska Izba Turystyki, Agencja Informacyjna i Instytut Biznesu.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/31.03.2020 r.