SEFAKO wspiera szpitale w walce z koronawirusem

Fabryka Kotłów SEFAKO. S.A. w Sędziszowie włączyła się w walkę z epidemią koronawirusa wspierając szpitale w województwie świętokrzyskim.

Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. w Sędziszowie przekazała pół tysiąca litrów płynu dezynfekcyjnego na potrzeby placówek medycznych w województwie świętokrzyskim. Płyn dezynfencyjny od SEFAKO otrzyma Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej, Szpital Powiatowy w Końskich, Szpital Powiatowy w Starachowicach i Szpital Powiatowy w Kazimierzy Wielkiej.

Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. jest jednym z największych pracodawców w regionie świętokrzyskim, aktualnie wraz ze spółkami zależnymi Centralnym Biurem Konstrukcji Kotłów w Tarnowskich Górach oraz SPEC w Sędziszowie zatrudnia ponad tysiąc osób.

Spółka realizuje wiele programów z zakresu CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) skoncentrowanych na potrzebach lokalnej społeczności a także angażuje się w projekty ekologiczne związane z recyklingiem energetycznym. W ubiegłym roku Spółka obchodziła 45. rocznicę uruchomienia produkcji.

 

Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. w Sędziszowie jest spółką z większościowym udziałem skarbu państwa i jednym z największych producentów kotłów dla ciepłownictwa, spalarni odpadów i energetyki w Europie.

Firma działa na kilkudziesięciu rynkach w Europie i Azji – od Hiszpanii po Japonię, skutecznie konkurując z globalnymi graczami. Urządzenia do recyklingu energetycznego SEFAKO działają m. in. we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, a także w Czechach, gdzie SEFAKO dostarczyło kotły do ogromnej spalarni odpadów w Pradze (spalarnia Malesice). SEFAKO jest także dostawcą kotła węglowego dla bloku energetycznego w Puławach (Grupa Azoty).Właścielem większościowym SEFAKO jest TFS Silesia.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /MAN/ 31.03.2020