Spotkanie pod Drzewem w Koneserze

 

Performance to sytuacja artystyczna, której przedmiotem i podmiotem jest obecność artysty w określonym kontekście czasu, przestrzeni i własnych ograniczeń. Artysta występujący przed publicznością jest zarówno twórcą, jak i materią sztuki. Teraz takie wydarzenie będzie mieć miejsce w Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze.

 

„Zabiorę Was w podróż razem z „Włóczęgami”…. do Mojego świata na pewne spotkanie…. w którym zieleń przemówi inaczej….” – Zapowiada Monika Wójtowicz, która przygotowuje performance. – „Sztuka jest dla mnie życiem, kolory powietrzem, którym oddycham. Jest sposobem na istnienie w tym świecie. Jestem urodzoną wojowniczką, która ma misję i poprzez malarstwo i działania artystyczne chcę pokazać światu nie proste układy kompozycyjne, lecz skomplikowaną strukturę myślenia, nie piękne obrazki, lecz nasycone symboliką wierzenia. Moja sztuka nie będzie uśmiechać się do widza, lecz będzie patrzyć prosto w oczy” – Wyjaśnia Monika Wójtowicz.

 

Monika Wójtowicz jest artystką wizualną. Zajmuje się malarstwem, live-painting, body painting, performance, charakteryzacją, modą, video-art i custom made. Pochodzi z małej miejscowości na Podkarpaciu – Rzeczyca Długa (okolice Stalowej Woli). W 2013 roku ukończyła, z wyróżnieniem, Wyższą Szkołę Artystyczną w Warszawie, z dyplomem u prof. Andrzeja Macieja Lubowskiego, na kierunku malarstwo w scenografii i aneksem z malarstwa u prof. Łukasza Korolkiewicza. W latach 2013-2016 mieszkała i tworzyła w Paryżu, m.in. ilustracje do Vectora Polonii. Aktualnie studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika artystyczno-medialna. Artystka objęta patronatem Artistic Guarantee of Art Imperium, ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz performance

 

Monika Wójtowicz zaprasza publiczność na swój performance „Spotkanie pod Drzewem”, realizowany w ramach akcji społecznej „Power of Art w Koneserze”, w środę, 27 marca 2019 roku, o godz. 19:00 (Centrum Praskie Koneser  Pl. Konesera 8, Warszawa).

 

Patronami medialnymi i partnerami projektu Power of Art są: Agencja Informacyjna, Akademia Sztuki i Kultury – Klub Integracji Europejskiej, Art Imperium, Centrum Praskie Koneser, Klitka Atelier, Przedsiębiorcy.eu, Praska Ferajna, Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków, Telewizja ATV spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, Warszawa za darmo – waw4free, Związek Artystów Plastyków i Związek Pisarzy.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 24.03.2019