Forum Promocji Turystycznej po raz piąty

 

Turystyka wymaga promocji i to ustawicznej promocji. Tymczasem formy popularyzowania się zmieniają. Dlatego taką popularnością cieszy się Forum Promocji Turystycznej, na której spotykają wszyscy zajmujący się tą problematyką.

 

–Forum Promocji Turystycznej to okazja do eksperckich spotkań, dyskusji i wymiany poglądów oraz doświadczeń. Celem jest rozpowszechnianie dobrych praktyk, dostarczanie inspiracji, pomysłów dla przedsiębiorców, organizacji turystycznych, samorządowców działających na rzecz Turystyki. – Mówi Adam Gąsior, Redaktor Naczelny portalu WaszaTurystyka.pl. – Turystyka  to świetnie rozwijający się biznes, który bardzo potrzebuje sprawnych, fachowych działań promocyjnych i współdziałania ludzi pracujących w różnych obszarach. Chcemy nie tylko dostarczać wiedzę, ale też integrować środowisko, zderzać ze sobą różne punkty widzenia, zmuszać do spojrzenia z innej pozycji na to, co się dzieje w turystyce. – Dodaje Adam Gasior.

 

Wśród tematów, które przewidziano podczas piątej edycji Forum Promocji Turystycznej, będą m. in.: różne metody promocji turystyki wodnej w Polsce, promocja polskich plaż, nowoczesne formy promocji biur podróży, współpraca branży turystycznej z narodowymi ośrodkami informacji turystycznej. Odbędzie się też debata o tym, jak promować razem Dolny Śląsk i jego stolicę.

 

W debacie touroperatorów z podmiotami promującymi kierunki turystyczne udział wezmą: wiceprezes Itaki Piotr Henicz, prezes Neckermann Podróże Maciej Nykiel, wiceprezes Grecos Holiday Janusz Śmigielski, prezes Best Reisen Group Leila Ben Arfi, dyrektor przedstawicielstwa ONTT w Warszawie Ahmed Meddeb, dyrektorka Cypryjskiego Biura Promocji Cypru w Polsce Marzena Henszel i założyciel firmy Travel Advance (reprezentuje Dubaj i Maltę w Polsce) Paddington Tucker. Wstęp do tematu wygłosi Paweł Niewiadomski, właściciel biura podróży Hoiliday Tours oraz prezes European Travel Agents and Touroperators Associations i Polskiej Izby Turystyki. To pierwsze tego typu spotkanie dużych biur turystyki wyjazdowej we Wrocławiu.

 

Podczas wydarzenia uczestnicy zapoznają się też z nowinkami technologicznymi ze świata turystyki. Dowiedzą się na czym polegają zmiany w systemie rezerwacyjnym MerlinX. Poznają też na żywo działanie technologii Uniti, która umożliwia komunikowanie się z grupą na odległość i w przyszłości ma zastąpić zestawy słuchawkowe dla pilotów i wycieczek. Wysłuchają prezentacji Tomasza Berdowskiego, prezesa zarządu MerlinX, a także Marcina Mirskiego i Sebastiana Sikory, twórców Uniti.

 

„Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis to naturalne otoczenie do rozmowy o tym, jak promować produkt turystyczny oparty na bliskości akwenu – rzeki, jeziora, kanału czy morza. Wypoczynek nad wodą to jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego, tym bardziej więc należy przyłożyć dużą wagę do jej profesjonalnej promocji”. – Wyjaśnia Wiola Samborska, marketing menedżer z Hydropolis i MPWiK S.A. we Wrocławiu.

O tym, jak ona wygląda w rzeczywistości i co można poprawić mędą się wypowiadać eksperci z Chorwacji, Brandenburgii, Krynicy Morskiej, Darłowa, Pętli Żuławskieji Wielkiej Pętli Wielkopolski. Oddzielna dyskusja będzie poświęcona turystyce związanej z rzeką w miastach i regionach: Poznań, Wrocław, Mazowsze, Lubelszczyzna.

Następna sesja konferencji poświęcona będzie tematowi, który w wielu regionach Polski budzi emocje – współpracy pomiędzy regionem a jego stolicą w zakresie promocji turystycznej. Układa się ona różnie w całym kraju. Znamy przykłady, że stolica jest jedyną atrakcją turystyczną, którą chwali się województwo, albo odwrotne – oddzielnie promuje się region i jego atrakcje, a oddzielnie miasto. To zagadnienie omówione zostanie na przykładzie Dolnego Śląska i Wrocławia, a w debacie rozmawiać będą przedstawiciele UM Wrocławia, Lotniska Wrocław, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Zamku Książ, Szklarskiej Poręby i Świdnicy.

 

Wśród gości zaproszonych na piąte Forum Promocji Turystycznej znaleźli się m. in.: Maciej Nykiel – Prezes  Neckermann Podróże, Paddington Tucker – założyciel firmy Travel Advance, Paweł Niewiadomski – właściciel biura podróży Holiday Tours, Piotr Henicz – Wiceprezes Zarządu i współwłaściciel Biura Podróży Itaka, Janusz Śmigielski – Wiceprezes Zarządu Grecos Holiday, Marzena Henszel – Dyrektor Cypryjskiego Biura Promocji Cypru w Polsce, Agnieszka Puszczewicz – Dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Ahmed Meddeb – Dyrektor Przedstawicielstwa ONTT w Warszawie, Klara Piwnicka-Hensche – przedstawicielka Brandenburgii w Polsce, Dariusz Kuś – Prezes Portu Lotniczego Wrocław S.A., Marcin Mirski i Sebastian Sikora – twórcy aplikacji Uniti, Tomasz Berdowski – Prezes MerlinX, Izabela Stelmańska – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Jan Mazurczak – Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Adrian Bogusłowicz – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej, Anna Żabska – Prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Grzegorz Sokoliński – Prezes LOT w Szklarskiej Porębie, Jarosław Lichacy – Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych, Michał Górski – Pezes Spółki Pętla Żuławska, Sylwia Osowca-Kozłowska – Kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Rajmund Papiernik – Dyrektor Biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Tomasz Wiktor – Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wiola Samborska – marketing menedżer z Hydropolis i MPWiK, Wojciech Fedyk – ekspert w zakresie biznesu turystycznego, promocji i zarządzania w turystyce.

 

V Forum Promocji Turystycznej odbędzie się w środę 10 kwietnia 2019 roku we Wrocławiu. Organizatorami są portal branżowy WaszaTurystyka.pl i Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Partnerami wydarzenia są: Chorwacka Wspólnota Turystyczna – Przedstawicielstwo w Polsce, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, MerlinX – Elektroniczne Systemy Sprzedaży, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Uniti. Patronat na Forum objęła Polska Izby Turystyki i Agencja Informacyjna. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia: https://www.forumpromocjiturystycznej.pl/

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 23.03.2019