sci-fi filmy 2024

Filmy sci-fi które trzeba zobaczyć w 2024

Agencja Informacyjna: Filmy sci-fi będą dominować ekrany kin w najbliższym czasie. Oto 11 produkcji, które fani gatunku powinni zobaczyć w roku 2024.

Wreszcie druga część

2024 będzie pełen najróżniejszych sequeli filmowych. Najważniejsza jest oczywiście “Diuna: Część druga”. Denis Villeneuve, reżyser filmu “Diuna: Część druga”, jest od kilku lat na fali dobrych udanych sci-fi. Sequel “Łowcy Androidów” i pierwszy film z serii “Diuny” zachwycają zarówno oko jak i ucho, i spełniają oczekiwania fanów. “Diuna: Część druga” jest niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów roku 2024. 

Czy zakupy to gra? Już tak! Żabka przedstawia Żabu XR.

Podobnie zachwycić zmysły mogą apokaliptyczne filmy: “Furiosa: A Mad Max Saga” oraz “A Quiet Place: Day One”. Obydwie części wydają się dość spóźnione; ostatni film w uniwersum “Cichego miejsca” widzieliśmy w 2020 r. “Mad Max: Na drodze gniewu” wyszedł w roku 2015 – to już prawie dekadę temu! No cóż, mówi się, że lepiej późno niż wcale. Choć może być rozczarowaniem brak Charlize Theron jako Furiosy, nie należy się zniechęcać. Młoda Anya Taylor-Joy jest solidnym wyborem na główną bohaterkę. Aktorka udowodniła swój talent m.in. w serialach “Gambit królowej” i “Peaky Blinders”. 

Na poważnie w kosmosie

Zagadkowy tytuł “Mickey 17” kryje w sobie wielki potencjał. “Mickey 17” to najnowszy film koreańskiego reżysera i scenarzysty Bong Joon Ho, znanego z nagrodzonego Oscarem “Parasite” i świetnego sci-fi “Snowpiercer: Arka przyszłości”. Jeśli to jeszcze nie jest przekonujące, to można dodać, że dwie legendy kina, Mark Ruffalo i Robert Pattinson, grają w “Mickey 17” główne role. 

Mówiąc o świetnych aktorach: Adam Sandler zagra w filmie “Astronauta”. Adam Sandler, choć znany głównie z komedii, już wiele razy udowodnił swoje możliwości w dramatach. Po “Nieoszlifowanych diamentach” wszyscy fani Adama Sandlera powinni być podekscytowani tą nową rolą. “Astronauta” jest na podstawie książki Jaroslava Kalfař, która opowiada o pierwszym czeskim astronaucie. Czesi słyną ze swojego charakterystycznego sci-fi, więc film może się okazać przebojem w naszych rejonach Europy środkowo-wschodniej

Sci-fi na wesoło 

O uśmiech na twarzy widza będą walczyć dwie wysokobudżetowe komedie sci-fi: “Ghostbusters: Frozen Empire” oraz “Deadpool & Wolverine”. Żarty ze współpracy Deadpoola z Wolverinem były już w poprzednich odsłonach tej serii. W 2024 r. wreszcie zobaczymy ich dwójkę walczących ramię w ramię na jednym ekranie. Co więcej, do roli Logana powraca Hugh Jackman, co powinno w pełni zagwarantować duży zwrot w box office i zadowolić wielbicieli Logana. Podobnie gwiazdy oryginalnego filmu “Ghostbusters”, Bill Murray i Ernie Hudson wrócą po kilku dekadach łapać duchy. 

Wielkie gry na wielkim ekranie

Warto wspomnieć o filmach, o których jeszcze niewiele wiadomo, a warto mieć na nie oko. Na 2024 zostały zapowiedziane produkcje Metal Gear Solid oraz BioShock. Każdy koneser gier komputerowych rozpoznaje te wielkie tytuły. Jak widać po wielkim sukcesie filmu “Five Nights at Freddy’s”, jest więcej chętnych do tworzenia filmów na podstawie znanych gier. Czy jednak “Metal Gear Solid” oraz “BioShock” to gwarantowane przeboje? “BioShock” ma być reżyserowane przez Francisa Lawrence, który ma na koncie “Jestem legendą” i filmy z serii “Igrzyska śmierci”. W pracy nad scenariuszem do “Metal Gear Solid” będzie pomagać sam Hideo Kojima, a Solid Snake ma być grany przez uznaną gwiazdę filmów sci-fi Oscara Isaac. 

Jednak najszybciej w kinie możemy się spodziewać „Borderlands”. W „Borderlands” wielkich wielkich gwiazd też nie zabraknie. Patrząc na casting – Cate Blanchet, Kevin Heart, Jack Black i Jamie Lee Curtis – możemy się spodziewać mnóstwo humoru po tym letnim filmie akcji.

Wojny przyszłości

Na koniec sci-fi w klimatach wojennych. Choć akcja “Civil War” ma się dziać tylko w niedalekiej przyszłości, fani sci-fi powinni przemyśleć zakup biletów. “Civil War” jest produkcją bardzo popularnego w ostatnim czasie A24 i będzie ich najdroższym filmem do tej pory. Wytwórnia A24 jest odpowiedzialna za znane filmy takie jak: “Ex Machina”, “Wieloryb”, “Lighthouse”, “Midsommar: W biały dzień” czy “Dziedzictwo. Hereditary”. Inną wyjątkową wojnę będzie można zobaczyć w filmie “Kingdom of the Apes”. To już kolejna odsłona w uniwersum “Planety małp” i jak można przewidywać będzie to znowu seans pełen wrażeń.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI Kultura /AXY/ 21.02.2024. Obrazy DALL-E