Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce – finał konkursu Inspiracje

Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce – finał konkursu Inspiracje

Agencja Informacyjna: „Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce” to wyjatkowa konferencja organizowana przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Instytut Statystyki i Demografii, Kolegium Analiz Ekonomicznych, Katedrę Polityki Publicznej, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, Fundację Sztuki Współczesnej Paleta i Instytut Debaty Eksperckiej i Analiz – Quant Tank.

Niegdyś niezauważane dzieła i tendencje stają się modne i osiągają sukces rynkowy.

W sztuce z upływem czasu ma miejsce przypomnienie, docenienie i fascynacja. Niegdyś niezauważane dzieła i tendencje stają się modne i osiągają sukces rynkowy. Ale sztuka może również nie wytrzymać próby czasu. Jeszcze częściej ma miejsce banalne pominięcie lub przeoczenie, czyli ciche przejście obok zdarzeń, które byłyby przełomowe oraz twórców, którzy byliby prekursorami (nestorami) – gdyby tylko we właściwym czasie zostali lepiej udokumentowani i trafniej scharakteryzowani. Celem konferencji „Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce” organizowanej przez Fundację Paleta jest zwrócenie uwagi młodym twórcom na znaczenie dokumentowania ich dorobku oraz zdarzeń w obszarze kultury.

Znaczenie dokumentowania dorobku artystycznego

Konferencja „Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce” rozpocznie się od ogłosznia wyników i wręczenia nagród laureatom konkursu „Inspiracje”. Następie odbędzie sesja „Znaczenie dokumentowania dorobku artystycznego”, w której wystąpią: dr Aneta Janowska – Katedra Polityki Publicznej, Szkoła Główna Handlowa, dr Bogna Lewtak-Baczyńska – artystka, malarka, reżyser, Dariusz Maciołek – dyrektor zarządzający marketingu, komunikacji i zaangażowania społecznego, BNP Paribas Bank Polska. Moderatorem debaty będzie Stefan Kruczkowski – członek zarządu Związku Zawodowego Twórców Kultury.

https://agencja-informacyjna.com/kultura/szczesliwy-kompas-mlodej-sztuki-2023/

Od epizodu do jubileuszu

Po zakończeniu pierwszej sesji konferencji „Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce” odbędzie wernisaż prac młodych polskich artystów – laureatów konkursu „Inspiracje”. Następnie goście zostaną zaproszeniu na drugą sesję „Od epizodu do jubileuszu”. Udział w niej wezmą Jarosław Król – prezes Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa, Paulina Kurc-Maj – zastępca dyrektora ds. promocji i upowszechniania, Muzeum Sztuki w Łodzi, Iwona Wojnarowicz – prezes Common Arts Foundation, kuratorka prywatnych i instytucjonalnych kolekcji dzieł sztuki. Dyskusję poprowadzi Jerzy Mosoń – dziennikarz ekononomiczny, analityk.

„Sztuka dostarcza wrażeń estetycznych, budzi emocje, Skania do refleksji i przemyśleń, zaskakuje, odkrywa znane tematy z nowej perspektywy. To ważne jej zalety. Pełni też fukcje dekoracyjne.” – Twierdzi Juliusz Erazm Bolek – poeta i twórca poezji konkretnej, laureat Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO. – „To jednak nie wszystko. Niektóre dzieła sztuki, z czasem nabierają ogromnej wartości. Czasem można się zastanawiać, czy na publiczności te obiekty budzą emocje, czy też całe wrażenie pochodzi od świadomości co do ich wartości. Pytanie czy nadal są dziełami sztuki cyz też są przedmiotami o bardzo drogimi? – Zastanawia się Juliusz Erazm Bolek – poeta i twórca poezji konkretnej, laureat Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO.

https://agencja-informacyjna.com/kultura/juliusz-erazm-bolek-explicite-i-swiatowy-dzien-poezji/

Konferencja „Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Konferencja „Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce” odbędzie się w środę 22 listopada 2023 roku w godz. 16.00-20.00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, budynek C – aula I, przy al. Niepodległości 128 w Warszawie. Organizatorzy proszą o potwierdzenie zainteresowania udziałem w wydarzeniu na adres mailowy: [email protected] bądź́ telefonicznie: (+48) 22 299 66 30.

„Rodzi się pytani czy to czas nadaje dziełom sztuki wartości czy też jest to kwestia promocji?” To oczywiście retoryczne pytanie, ponieważ są wybitne dzieła szuki. Sądzę, ze fałszywa inteligencja nigdy nie nabierze takiej wprawy algorytmowej, aby potrafiła tworzyć niezwykłe i niepowtarzalne obiekty artystyczne.” – Uważa Juliusz Erazm Bolek – poeta i twórca poezji konkretnej, laureat Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO.

Piotr Sobiesiak – laureat I miejsca 

Ciąg dalszy konferencji „Rola czasu w tworzeniu w wartości w sztuce” odbędzie się w czwartek 23 listopada 2023 r. o godz. 17.00. Będzie to wernisaż prac Piotra Sobiesiaka – laureata I miejsca, Złotej Paletki w Ogólnopolskim Konkursie Inspiracje 2023 . Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Sztuki Współczesnej Paleta. Otwarcie wystawy odbędzie się w holu budynku CRIDO, przy ul. Towarowej 28 w w Warszawie.

 

Agencja Informacyjna, Kultura, /DEC/ 20.11.2023

AI World
Gospodarka
Home
Opinie
Kultura