Przesyłka coraz bliżej

 

Po przesyłkę mamy coraz bliżej. Państwowy operator pocztowy dynamicznie powiększa swoją sieć odbioru przesyłek. Prócz stacji paliw „Orlen” i kiosków sieci „Ruch” do sieci Poczty Polskiej dołączają sklepy spożywcze.

Poczta Polska udostępniła kolejne 600 punktów odbioru przesyłek w ramach sieci click&collect (zamów on-line i odbierz w sklepie) w efekcie współpracy z siecią sklepów Żabka i Freshmarket. Planowane jest dołączenie do sieci wszystkich 5000 sklepów obydwu marek.

„Pierwsze miesiące naszej współpracy z Żabka S.A. potwierdzają, że odbiór paczek w sklepach Żabka i Freshmarket cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Dogodne lokalizacje i długie godziny otwarcia sklepów partnera to atuty, które mają wpływ na popularność usługi” – powiedział menedżer ds. rozwoju sieci punktów nadawczo-odbiorczych Rafał Makowski.

Łącznie Poczta Polska i Żabka S.A. urucomiły już 1 000 lokalizacji w których można odbierać przesyłki.

Poczta Polska dysponuje największą siecią punktów odbioru w Polsce. Klienci mają łącznie do swojej dyspozycji 7 tys. punktów, w tym placówki pocztowe, sklepy Żabka i Freshmarket, stacje paliw Orlen oraz kioski Ruchu.

Poczta Polska do końca 2018 r. planuje powiększyć swoją sieć o następne lokalizacje i posiadać łącznie ponad 11 tys.punktów.

Poczta Polska SA – jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, zajmująca się świadczeniem usług pocztowych (listy i paczki), bankowo-ubezpieczeniowych – poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej (Bank Pocztowy i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) oraz usług logistycznych. Firma rozwija także obszar usług cyfrowych (neoznaczek, neolist, neokartka) realizowanych poprzez platformę internetową – Envelo.

Żabka SA – największa sieć niewielkich sklepów spożywczych działających w Polsce i w Czechach na zasadzie franczyzy. W ciągu kilkunastu lat działalności na krajowym rynku firma zdobyła pozycję lidera tego segmentu sprzedaży. Centrala sieci mieści się w Poznaniu.   W maju 2011 roku fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners zakupił 100% udziałów w Żabka Polska. Obecnie w Polsce znajduje się ponad 4,7 tys. sklepów pod szyldami Żabka i Freshmarket.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /EST/ 16.04.2018