Wektory 2018

Pracodawcy RP przyznali „Wektory” 2018

Kiedyś Konfederacja Pracodawców Polskich, a obecnie Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej od 2002 roku przyznają wybitnym osobistościom ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów Wektory oraz Super Wektora. Właśnie odbył się Balu Pracodawców, na którym ogłoszono laureatów za 2018 rok.

Nagrody „Wektory” są przyznawane, przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, biznesmenom, których aktywność, w różnych dziedzinach gospodarki, jest warta naśladowania. Ich nowatorskie rozwiązania są atrakcyjne dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Wyróżnienia otrzymują także osoby, których działalność pozytywnie oddziałuje na klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości. Ponad to przynawany jest tytuł „Super Wektor” za wybitne osiągnięcia, których konsekwencje wykraczają daleko w przyszłość.  Statuetkę „Wektor” stworzył Michał Kubiak, symbolizuje ona człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności.

 

W Pałacu Zamojskich ogłoszono wyniki prac kapituły nagrody „Wektory” za 2018 rok. Wyróżnieni zostali:

Wanda Buk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji za rzadką umiejętność dialogu ze wszystkimi partnerami społecznymi, za postawę urzędnika, który nie tworzy barier i we współpracy z przedsiębiorcami rozwiązuje najważniejsze problemy infrastruktury cyfrowej.

Jakub Goryszewski – Prezes Zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego UtmostTech, za zaproponowanie zupełnie nowych zastosowań dla już istniejących technologii, za innowacje w zakresie sztucznej inteligencji, fotoniki czy niskoemisyjnych układów wytwarzania.

Krzysztof Kamiński – Prezes Zarządu Alnea za to, że zaprzągł wirtualną rzeczywistość do projektowania, realizowania i nadzorowania zaawansowanych automatycznych linii produkcyjnych.

Cezary Kozanecki – Prezes Zarządu Synektik za innowacyjność w tworzeniu radiofarmaceutyków specjalnych, przeznaczonych do wykrywania konkretnych schorzeń, za udowodnienie, że polskie przedsiębiorstwo kreując nowatorskie rozwiązania potrafi prześcignąć międzynarodowe koncerny.

Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu EmiTel za pionierskie rozwiązania Smart Cities i Internetu Wszechrzeczy, za innowacje pozwalające samorządom tworzyć lepsze życie dla nas wszystkich, w tym poprzez skuteczną walkę z zanieczyszczeniem środowiska.

Paweł Malinowski – twórca i właściciel Grupy Profbud za to, że działalność deweloperską widzi jako coś więcej niż budowanie czterech ścian i dachu. Jego mieszkania są zawsze skrojone na miarę konkretnego klienta.

Krzysztof Pawiński – Prezes Zarządu Grupy Maspex za zbudowanie grupy Maspex mającej wiodącą pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej, za to, że pokazał jak w branży spożywczej należy wykorzystywać innowacyjne technologie produkcyjne oraz logistyczne.

Adam Rozwadowski – założyciel Centrum Medycznego Enel-Med za rozwój nowoczesnej telemedycyny, która jest przełomem w dziedzinie ułatwiania kontaktu pacjenta z lekarzem, za to, że pokazał jak zmienić rodzinne przedsiębiorstwo w giełdową spółkę oraz w jaki sposób swoje dzieło przekazać kolejnemu pokoleniu.

Jan Zając, Prezes Zarządu Ziko Apteka za innowacje w sprzedaży farmaceutyków, które stały się wzorem dla wszystkich chcących skutecznie działać na tym rynku, za nowatorskie podejście, które w warunkach silnej konkurencji umożliwiło mu stworzenie jednej z największych i najsilniejszych sieci aptecznych w Polsce.

 

Nagrodę Superwektora 2018 otrzymał Zbigniew Jagiełło – Prezes PKO Bank Polski za zmianę największego polskiego banku na sprawną i elastyczną firmę zorientowaną na realizację ambitnych celów oraz mogącą stawać w szranki z największymi międzynarodowymi rywalami, za stworzenie wyróżniającego się zespołu współpracowników i umiejętne nim kierowanie czego dowodem jest długa lista nagród zdobytych w ciągu zaledwie kilkunastu ostatnich miesięcy.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/ 19.01.2019