Powietrzny show na Mazurach

W dniach 3-4 sierpnia 2019 odbędzie się 21. edycja Mazury AirShow. W tym roku na terenie jeziora Niegocin i lotniska Kętrzyn-Wilamowo.

 

Pierwsza edycja Mazury AirShow odbyła się w 1999 roku, na terenie lotniska Kętrzyn-Wilamowo. Z czasem część pokazów przeniesiono do Giżycka, przed szerszą publicznością. W wydarzeniu biorą udział zarówno piloci z Polski, jak i z zagranicy.

 

W tym roku obecni będą mogli zobaczyć między innymi: śmigłowce (bojowe i cywilne), największy wojskowy samolot transportowy C-130 Hercules, Prezydencki Team ANBO,  statki powietrzne Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, oraz 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, tradycyjnie wodnosamoloty i liczne samoloty, w tym ultralekkie.

 

“20 lat konsekwentnych starań organizacyjnych wielu wolontariuszy stało się powodem do satysfakcji osobistej dla wielu współtwórców tego wydarzenia. Warto zwrócić uwagę na tę piękną promocję Mazur, dzięki wydarzeniu non profit, w unikatowej scenografii jeziora Niegocin oraz wyjątkowej atmosfery tych pokazów. Mazury AirShow nie doszłyby do skutku, gdyby nie udział wielu wolontariuszy i tych, którzy od lat wspierają organizatorów pokazów lotniczych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jest wiele przykładów powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”, warto jednak pamiętać, że Mazury AirShow to nie tylko eksportowe wydarzenie Warmii i Mazur, to również marka na miarę kraju, emanująca prosto z naszych pięknych Mazur.” – mówi Stanisław Tołwiński, organizator wydarzenia.

 

Wydarzenie rozpocznie się od oficjalnej ceremonii, w sobotę o godzinie 11.00. Pokazy lotnicze będą trwać do 18.00. Z kolei dzień później pokazy będą w godzinach 11.00-14.00, a o 14.30 dojdzie do uroczystego zakończenia.

 

Wstęp na pokazy jest wolny. W radiu będzie można słuchać komentarz Tadeusza Sznuka i Witolda Sokoła, na częstotliwości 89.1 MHz. Wydarzenie będzie transmitowane także w Internecie.

 

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 17.07.2019

Related Post