Podróżnik z niewydolnością nerek

 

Filipe Almeida od dzieciństwa zmaga się z niewydolnością nerek. Choroba powoduje, że trzy razy w tygodniu musi przechodzić dializy. Czyli proces oczyszczania organizmu z wody oraz produktów przemiany materii, z którymi nie mogą sobie poradzić nerki.

 

Filipe Almeida jest Portugalczykiem. Ma żonę Catarinę i dwuletniego syna Guilherme. Filipe postanowił podróżować, mimo niewydolności nerek. Chorobę u niego zdiagnozowano w wieku dwunastu lat. Chce tym samym zainspirować pozostałych pacjentów, mających podobne problemy. Pokazać, że mimo choroby można prowadzić normalne, aktywne życie.

 

Na wybranej trasie rodzina ma głównie państwa europejskie: Albania, Chorwacja, Czechy, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Izrael, Litwę, Węgry, Włochy, Węgry, czy… Polskę.

Ale nie tylko. Podróż rozpoczęli od Bahamy, a odwiedzić mają także takie kraje jak Australię, Brazylię, Kubę, Meksyk, Nową Zelandię, RPA, czy Tajlandię. Wyprawę zakończą w marcu 2020 roku. Felipe będzie ją przerywać, by przejść dializy.

 

W Polsce będą w dniach 5 i 7 sierpnia w Krakowie, oraz 9 sierpnia w Warszawie.

 

Poczynania rodziny Almeidy można śledzić na blogu “All abord family” (https://allaboardfamily.com/) i ich profilu na Instagramie.

 

Rodzinie pomaga logistycznie firma Diaverum. To niezależny dostawca usług w zakresie leczenia chorób nerek. Dzięki temu, że mają ośrodki w całej Europie. To właśnie ich placówki Almeida odwiedzi w sierpniu, w Polsce, by przeprowadzić dializy, a przy okazji zwiedzić największe miasta.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/ 15.07.2019