Hotel bez plastiku

 

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zainicjowała kampanię “Hotel bez plastiku”.

 

Kampania jest skierowana do przedstawicieli branży hotelarskiej. Celem jest zwiększenie ich świadomości na temat redukcji plastiku i zachęcanie do dzielenia się dobrymi praktykami w tej kwestii.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego przygotowała bezpłatny poradnik z 30 wskazówkami. Poradnik można pobrać ze strony internetowej IGHP.

 

“O szkodliwości plastiku i jego ogromnej ilości w środowisku mówi dzisiaj cały świat. Korzystając z pozycji największej organizacji samorządu w branży, chcemy zaapelować do hotelarzy o zmniejszenie ilości plastiku zużywanego w obiektach hotelowych. Jestem przekonany, że my, hotelarze, możemy zrobić wiele w tym zakresie, a wdrożenie nawet jednego rozwiązania wpłynie pozytywnie na nasze otoczenie. Niektóre hotele sieciowe mogą mieć już wypracowane standardy np. w zakresie eliminacji jednorazowych opakowań, plastikowych sztućców czy słomek. Z kolei rodzinne, niewielkie obiekty mogą realizować interesujący, autorski projekt ekologiczny. Dlatego zachęcamy wszystkich hotelarzy, również nienależących do IGHP, by dzielić się swoimi dobrymi praktykami i doświadczeniem. Warto uczyć się wzajemnie od siebie ” – podkreśla Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP.

 

Oprócz korzystania z poradnika IGHP zachęca do aktywności w mediach społecznościowych. Wpisy dotyczące kampanii można umieszczać na Facebooku i LinkedIn wraz z hashtagiem #hotelbezplastiku.

 

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego od 2003 roku działa jako instytucja, która jest przedstawicielem polskiej branży hotelarskiej. Wspiera inicjatywy gospodarcze członków IGHP, działa w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu i reprezentuje branżę w ramach organizacji HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego).

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/ 12.07.2019