Posłowie wizytują fabryki broni

Posłowie z sejmowej podkomisji, zajmującej się polskim przemysłem obronnym oraz modernizacją techniczną Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, odwiedzili w ostatnich dniach Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu. Parlamentarzyści mogli zapoznać się z rolą fabryki w branży zbrojeniowej oraz jej możliwościami, w kontekście zachodzących procesów modernizacyjnych w polskim wojsku.

 

„Obecna sytuacja geopolityczna oraz trwająca od 24 lutego 2022 r. wojna na Ukrainie pokazują, jak ważna jest silny polski przemysł zbrojeniowy, którego Polska Grupa Zbrojeniowa jest wiodącym liderem.” – Uważa Michał Jach – poseł Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. – „Wybraliśmy na miejsce naszych obrad dwie spółki, które mają ogromny potencjał i odgrywają istotną rolę, w procesie podnoszenia zdolności obronnych Rzeczpospolitej Polskiej. Produkowane, przez Mesko, w Skarżysku-Kamiennej, przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun udowodniły swoją skuteczność na polu walki, a produkowane, w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu, karabinki i pistolety to jeden z podstawowych elementów wyposażenia indywidualnego żołnierza. W kontekście wejścia w życie ustawy o obronie Ojczyzny oraz zwiększania liczebności Wojska Polskiego, chcieliśmy na miejscu sprawdzić, jaki jest obecny potencjał produkcyjny i jak szybko można go powiększyć.” – Wyjaśnił Michał Jach – poseł Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Podczas spotkania, dr Wojciech Arndt – prezes zarządu spółki oraz Seweryn Figurski – członek Zarządu, zaprezentowali plany rozwojowe Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu, a także obecną ofertę przedsiębiorstwa. Po prezentacji zarządu członkowie podkomisji sejmowej mogli zobaczyć, jak wygląda cały proces powstawania produktów oraz kontroli jakości, a także wzięli udział w pokazie strzeleckim, w celu praktycznego zapoznania się z możliwościami sprzętu.

„To bardzo ważne, że mogliśmy gościć członków kluczowej dla naszej Fabryki podkomisji stałej ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych. Dzięki wizycie w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu posłowie mogli na własne oczy przekonać się jak wysoki poziom prezentuje nasz zakład, nasi pracownicy oraz powstające dzięki nim wyroby.” – Komentował dr Wojciech Arndt – prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu.

Agencja Informacyjna, Gospodarka, /KAM/ 4.05.2022

Czytaj więcej!