Pastorałka dla Pokoju

„Pastorałka dla Pokoju 2023” – koncert z głębokim przesłaniem


Agencja Informacyjna: Wyjątkowy świąteczny koncert „Pastorałka dla Pokoju” odbędzie się 16 grudnia 2023 roku o godzinie 13:00 w zabytkowej Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie (ul. Długa 13/15). To szczególne wydarzenie jest odpowiedzią na globalne konflikty i wezwaniem do pokoju na świecie.

Marek Traczyk, prezes Stowarzyszenia Mediów Polskich zapowiada koncert „Pastorałka dla Pokoju” podczas konferencji prasowej.

Pastorałka dla pokoju – wyjątkowy koncert


W czasach niepewności i konfliktów, jakie obecnie rozgrywają się na świecie, koncert „Pastorałka dla Pokoju” stanowi mocny głos przeciwko wojnom i przemocy. Przedstawione zostaną oryginalne aranżacje kolęd z różnych stron globu, ukazujące uniwersalne pragnienie pokoju i braterstwa.

Pastorałka pełna radości

Pastorałka jest unikalnym gatunkiem muzycznym, który wywodzi się z chrześcijańskiej tradycji śpiewania kolęd. Pastorałki, podobnie jak kolędy, często pełne radości i ciepła, opowiadają o narodzeniu Chrystusa, odzwierciedlając ludowe elementy i piękno polskich krajobrazów zimowych. Charakteryzują się one prostotą i głębią emocjonalną, będąc symbolem świątecznej radości i nadziei.

Pastorałka dla Pokoju: Boże Narodzenie niesie nadzieję

Święta Bożego Narodzenia, wokół których skupia się koncert, to czas refleksji, rodzinnego ciepła i przede wszystkim przesłania pokoju. W tym szczególnym czasie ludzie na całym świecie jednoczą się, by świętować narodzenie Jezusa Chrystusa, symbolem nadziei i miłości.

Na scenie wystąpią utalentowani artyści z chóru Sonus Innumerabiles oraz Studio Sztuk Scenicznych S3, którzy swoim wykonaniem przeniosą słuchaczy w niezwykły świat muzyki i nadziei.

To wszystko już 16 grudnia 2023 roku o godzinie 13:00 w zabytkowej Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie (ul. Długa 13/15).

Pastorałka dla Pokoju: muzyka z głębokim przesłaniem

W kontekście trwających konfliktów na świecie, takich jak nieustające napięcia na Bliskim Wschodzie czy trwająca wojna na Ukrainie, „Pastorałka dla Pokoju” niesie ze sobą przesłanie jedności i współczucia. Koncert ma na celu budowanie mostów między kulturami i narodami, podkreślając, że muzyka może być potężnym narzędziem w dążeniu do pokoju.

Pastorałka dla Pokoju: patroni i organizatorzy

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ambasador Państwa Palestyny – JE Mahmoud Khalifa, Ambasador Ukrainy – JE Wasyl Zwarycz, Polska Organizacja Turystyczna oraz Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, co świadczy o międzynarodowym znaczeniu i wsparciu dla inicjatywy.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy pragną świętować wartości pokoju i braterstwa, do udziału w tym niezwykłym koncercie. „Pastorałka dla Pokoju” to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale również okazja do refleksji nad aktualną sytuacją na świecie i znaczeniem solidarności międzyludzkiej.

Agencja Informacyjna, Kultura /AIN, polskiemedia.org/ 13.12.2023